Zaloguj się | Rejestracja

Salony STELA-MAR zapraszają

piątek, 19 lipca 2019 r., godz. 09:18  |  Wersja do druku

Rower elektryczny to stosunkowo tani środek lokomocji, który może wydłużyć zasięg naszych codziennych dojazdów do pracy czy rowerowych wycieczek. Rowery napędzane silnikiem elektrycznym stają się w Polsce coraz popularniejsze, ponieważ umożliwiają wygodne przemieszczanie niezależnie od wieku, ukształtowania terenu czy kondycji.Rower elektryczny to zwykły rower, który wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy nie przekraczającej 250 W, uruchamiany naciskiem na pedały, którego moc przestaje wspomagać rowerzystę, jeżeli ten rozpędzi się do 25 km/h. Te obostrzenia wynikają z Prawa o Ruchu Drogowym, które zalicza rower zbudowany wg tej koncepcji do zwykłych rowerów – można nimi poruszać się po ścieżkach rowerowych, nie potrzeba ich ubezpieczać czy rejestrować. Zasięg roweru elektrycznego, w zależności od producenta, pojemności baterii i wykorzystywanej mocy silnika waha się od 40 do 70 km.

Silnik elektryczny nie wyręcza rowerzysty, a jedynie go wspomaga. Wyobraźmy sobie, że mając rower elektryczny niezależnie od pogody czy nachylenia terenu dojedziemy bez kropli potu na swoim czole. Wystarczą lekkie obroty korbą, a resztę pracy wykona silnik. Rower elektryczny bardzo dobrze sprawdzi się w dojazdach do pracy z mniejszych miejscowości bądź wsi.

Budowa roweru elektrycznego nie odbiega w znaczący sposób od budowy zwykłego roweru, a zatem rowery te posiadają pedały, koła, łańcuch napędowy. Ich dodatkowym wyposażeniem jest bateria, silnik elektryczny oraz komputer z wyświetlaczem, który steruje pracą całego silnika i umożliwia jego odpowiednie dostrojenie. Rower z napędem elektrycznym posiada akumulator zasilający zamontowany silnik o mocy do 250 W. Rowery wyposażone w czujnik momentu obrotowego zwiększają moc w silniku, gdy rowerzysta napotyka większe opory, np. strome zbocze. Wyposażony jest w czujnik, który powoduje automatyczne wyłączenie silnika, gdy przestaje się pedałować lub osiąga prędkość powyżej 25 km/h.

A jak wygląda rower elektryczny w świetle przepisów prawa o ruchu drogowym? "Pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h". Przed zakupem warto dobrze zastanowić się nad tym gdzie będzie wykorzystywany rower elektryczny. Odpowiednio dobrany sprzęt wpłynie na wygodę podczas jazdy.

Wątpliwości wśród fanów jednośladów budzi ekonomiczny aspekt eksploatacji rowerów z silnikiem elektrycznym. Nie należy jednak obawiać się wysokich kosztów. Stosowany w rowerach elektrycznych akumulator można wyjmować, co jest niezbędne, aby go naładować. W tym celu potrzebna podpiąć go do źródła prądu, którym może być dowolne gniazdko elektryczne w domu, garażu czy gdziekolwiek indziej. Czas ładowania ściśle zależy od modelu akumulatora i waha się nawet od 45 minut do 10 godzin.

Podobnie rzecz się ma z wydajnością - najsłabsze, w pełni naładowane modele pozwalają na pokonanie 30 kilometrów ze wspomaganiem, najlepsze - nawet i 120 km. Oznacza to, że rower elektryczny jest niezwykle oszczędny, nawet jeżeli ze wspomagania korzystamy nieustannie. Warto bowiem dodać, że rowery elektryczne nie wymagają ciągłego używania zainstalowanego silnika – jest to opcja, z której korzystać można w zależności od indywidualnych potrzeb. Rowery elektryczne to także bardzo ciekawa propozycja dla osób mieszkających w miejscowościach, gdzie często zdarzają się strome podjazdy, a więc są idealne dla terenów powiatu brodnickiego.

Rower elektryczny:Salony STELA-MAR w Brodnicy znajdują się w centrum miasta przy ulicach: Farnej 4, Mostowej 8 i Kopernika 7.

Źródło: Artykuł promocyjny

STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Kopernika:STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Farnej:STELA-MAR zaprasza i poleca - salon przy ulicy Mostowej:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama