Zaloguj się | Rejestracja

Warsztaty w OEE WILGA

czwartek, 04 lipca 2019 r., godz. 10:48  |  Wersja do druku

W Ośrodku Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie odbyły się warsztaty artystyczne zorganizowane przez Towarzystwo Kultury PAIDEIA w Toruniu. Uczestnicy mieli możliwość rozwijania swoich pasji w dziedzinie plastyki oraz teatru, a to wszystko pod okiem specjalistów, którzy towarzyszyli im przez dwa tygodnie wspólnego pobytu w Górznie.Warsztaty artystyczne lub jak kto woli Obóz Plastyczno-Teatralny dla Dzieci i Młodzieży Towarzystwa Kultury PAIDIA odbywa się rokrocznie po zakończeniu roku szkolnego. Dzieci przebywające na warsztatach są uzdolnione artystycznie, mają zajęcia plastyczne i teatralne, a więc oprócz wypoczynku również ciężko pracują. Powstają etiudy teatralne, w tym roku powstanie teatr cieni. Przygotowywane są także ciekawe prace plastyczne, które można obejrzeć wywieszone przed OEE WILGA, jak również w całym ośrodku.

Violetta Wojciechowska-Sanocka powiedziała nam: - Każdy dzień rozpoczynamy od porannej przeciąganki przy muzyce, a więc spotykamy się przed budynkiem, gdzie ćwiczymy na wolnym powietrzu. Dzieci budzą się przy muzyce, bo chciałam, żeby dzień zaczynał się przyjemnie, a nie pod wojskowym rygorem. Przed południem udajemy się na plażę, jak pogoda nam pozwoli, ale do tej pory słońca było dużo. Mamy swojego ratownika, wczoraj pływaliśmy rowerami wodnymi. Są gry i zabawy sportowe. Zajęcia popołudniowe to typowe zajęcia z instruktorami, gdzie mamy podział na trzy grupy artystyczne i czterech instruktorów, w tym dwóch aktorów i dwie plastyczki, którzy wymieniają się, żeby każda z grup miała różne zajęcia. W tym roku dzieci rysowały w wymiarach rzeczywistych zwierzęta, które można tu obejrzeć. Pracowano nad nimi cały tydzień. Mamy również plenery plastyczne, na które dzieci wychodzą, korzystamy z ośrodka, byliśmy na ścieżce dydaktycznej do Szumnego Zdroju, a więc mamy tu też elementy typowo kolonijne na warsztatach. Jestem tu szósty rok i mamy właściwie stałą ekipę uczestników, która przyjeżdża tu z nami. Na zakończenie warsztatów będzie przygotowany teatrzyk cieni pod kierunkiem aktorów, który zaprezentujemy seniorom przebywającym w WILDZE. Będzie to "Alicja w krainie czarów".

Krótkich informacji na temat pobytu w Górznie udzieliły nam Ania, Kornelia, Zuzia, Julia, Klaudia, Emilia, Marta i Eliza - uczestniczki warsztatów.

- Bawimy się tutaj dobrze, mamy bogaty program przygotowany specjalnie dla nas. Najpierw jest rozgrzewka, a potem idziemy na plażę lub zajęcia artystyczne. Zawsze jest coś ciekawego.

- Posiłki są bardzo smaczne, mamy bogaty program zajęć. Jestem tu po raz czwarty i przyjadę kolejny raz.

- Wszystkie zajęcia są super, bardzo je lubimy. Poranna gimnastyka jest ulubiona, bo przyjemnie rozpoczynamy dzień.

- Na zajęciach plastycznych jest za każdym razem coś innego, malujemy akrylami i akwarelami, robimy portrety, uczymy się różnych technik malarskich, jest duża różnorodność.

- Spektakl, który przygotowujemy na zakończenie jest połączeniem teatru, różnych choreografii i teatru cieni. Jest inspirowany filmem "Alicja w krainie czarów".

- Te warsztaty pozwalają nam miło spędzić czas na wakacjach. Przygotowujemy spektakle, robimy mini wystawy. Jest fajnie.

- Na plaży lubimy się opalać, młodsi wolą się kąpać. Mamy też dużo zajęć, które nie pozwalają nam się nudzić.

- Naszym następcom polecamy ten sposób spędzenia czasu, niech dają z siebie jak najwięcej, bo warto.


reklama

Warsztaty w WILDZE:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama