Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

poniedziałek, 01 lipca 2019 r., godz. 12:12  |  Wersja do druku

Policyjni "wodniacy" z Brodnicy wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców i turystów, rozpoczęli patrole na wodach jezior położonych na terenie powiatu brodnickiego. Przez cały letni sezon funkcjonariusze będą dbać o bez­pieczeństwo osób korzystających z uroków Pojezierza Brodnickiego.Pojezierze Brodnickie położone w malowniczej części województwa kujawsko-pomorskiego jest wielką atrakcją turystyczną. Podczas okresu wakacyjnego, nad wody jezior położonych na terenie powiatu, przyjeżdżają turyści z całej Polski i nie tylko. Brodniccy policjanci, jak co roku, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców i turystów, rozpoczęli patrole na wodach jezior, które wymagają policyjnego nadzoru. Policyjne patrole w miarę możliwości odbywać się będą wspólnie z ratownikami brodnickiego WOPR-u i będą trwały do końca sezonu letniego. Policjanci podczas patrolowania wód szczególną uwagę zwracają na osoby, które kąpią się w miejscach niedozwolonych, spożywające alkohol na sprzętach pływających, a także na dzieci przebywające nad wodą bez opieki osób dorosłych. Policjanci pilnują porządku na terenach przyległych do jezior, reagują na negatywne zachowania się osób na kąpieliskach, kontrolują wędkarzy i ich uprawnienia.

Przypominamy, aby nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu i nie wsiadać na sprzęt pływający w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy o zabraniu na kajak, łódkę czy rower wodny kamizelek tzw. kapoków lub kół ratunkowych. Wszystkim mieszkańcom powiatu, a także turystom, którzy wypoczywają nad brodnickimi jeziorami życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

W minioną sobotę (29.06.) kilka minut po godz. 20:00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcy. Na miejsce do zgłaszających, dyżurny natychmiast wysłał patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że czterech motocyklistów jadących ulicami miasta zauważyło vw, którego kierowca jechał "od strony, do strony". Mężczyźni postanowili zmusić kierowcę osobówki do zatrzymania się. Przy ul. Mostowej pojazd zatrzymał się, a motocykliści wyciągnęli kluczyki ze stacyjki auta, po czym powiadomili policjantów. Jak się okazało 63-latek, miał ponad 1,8 promila
alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec Brodnicy został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Za
kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Wzorową postawą wykazali się motocykliści, którzy doskonale wiedzą jakie zagrożenie na drodze powodują pijani kierowcy nie tylko dla nich ale innych uczestników ruchu drogowego. Ich postawa zasługuje na pochwałę i uznanie. W takich przypadkach nasza czujność i stanowcza reakcja może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

Od początku wakacji brodniccy policjanci wspólnie ze strażakami oraz pracownikiem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na terenie powiatu brodnickiego, przeprowadzają kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Tradycją stało się, że na terenie powiatu brodnickiego rozbijają się również obozy harcerskie. Policjanci utrzymują stały kontakt z komendantami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom. Podczas spotkania z harcerzami, funkcjonariusze przypominają im zasady bezpieczeństwa oraz omawiają zagrożenia, z jakimi mogą mieć do czynienia podczas wycieczek i pobytu w lesie. Funkcjonariusze przypominają o tym, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą oraz na wypadek wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia spowodowanego "załamaniem się" pogody.


reklama

Źródło: asp.szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama