Zaloguj się | Rejestracja

Bieg Napoleoński w Szabdzie

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., godz. 12:45  |  Wersja do druku

Biegi w Szabdzie, a wśród nich ten najważniejszy Bieg Napoleoński, stały się już wieloletnią tradycją. W tym roku były to biegi jubileuszowe, bowiem od pierwszego biegania minęło równo 10 lat. Jak każdego roku, biegali duzi i mali na różnych dystansach i w różnych grupach wiekowych, a pogoda łaskawie dopisała.W słoneczną sobotę, 9 czerwca wójt gminy Brodnica Adam Zalewski uroczyście otworzył największą w gminie Brodnica imprezę sportowo-rekreacyjną BIEG NAPOLEOŃSKI. Tegoroczny bieg był jubileuszowym, pierwsze biegi odbyły się bowiem w 2010 roku. Jego celem, jak w latach poprzednich było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, a także promocja okolic gminy Brodnica. Organizatorem zawodów była Gmina Brodnica przy współpracy Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Propagowanie aktywnego wypoczynku na terenie gminy zapisało się już na stałe do kalendarza imprez. Były też inne biegi przeznaczone dla różnych grup wiekowych, a więc mogli startować w nich i dorośli i dzieci, a także imprezy towarzyszące.

O tym, że biegać można w każdym wieku, można było przekonać się na własne oczy, obserwując osoby startujące w biegach. Każdego roku przybywa chętnych do udziału w imprezie, co niezmiernie cieszy organizatorów. Nigdy więc nie jest za późno na rozpoczęcie treningów. W biegach wzięło udział 199 osób, w tym 85 na dystans 5 i 10 km. Z uwagi na bardzo wysoką temperaturę w biegu na 5 i 10 km uczestniczyły 53 osoby klasyfikowane oraz kilka osób pobiegło poza klasyfikacją.

Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski zapytany o cel imprezy powiedział nam: - Bieg Napoleoński jest biegiem otwartym, tak więc wszyscy mieszkańcy, nie tylko z terenu gminy Brodnica, mogą wziąć w nim udział. Na starcie mieliśmy 85 zawodników, na dwóch dystansach 5- i 10-kilometrowych. Zawodnicy przyjechali z różnych miejscowości z Brodnicy, Torunia, Rypina, reprezentacja była więc bardzo różnorodna. Jest poczęstunek dla każdego, są medale dla każdego uczestnika, symboliczna butelka wody. Równolegle odbywają się też biegi dla dzieci na różnych dystansach, jest również festyn dla wszystkich. Bieg Napoleoński jest organizowany przez Gminę Brodnica.
Korzystając z okazji chciałbym podziękować naszym pracownikom, którzy organizowali to przedsięwzięcie, bo jest ono bardzo skomplikowane. Dziękuję też wszystkim służbom, Policji, strażakom OSP z Szabdy i Szczuki i innym służbom, których nie wymieniłem. Chcę też podziękować wszystkim uczestnikom, którzy w taki upał zrobili dobre wyniki.
Festyn został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Szabdzie. Cieszę się, że jest taka duża reprezentacja osób, które uczęszczają do szkoły, jak również całe środowisko, które uczestniczy w życiu społecznym tych sołectw, do których należy szkoła. Są występy i pokazy Międzyszkolnego Klubu Sportowego Karate SHOTOKAN z Brodnicy, z którego gro dzieci otrzymuje od nas stypendia sportowe i jeżdżą na Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata.
Uważam, że takie imprezy integrują społeczności lokalne, bo przecież to dla nich są organizowane, żeby dzieci i dorośli, przyszli, porozmawiali ze sobą, wymienili się doświadczeniami i powspominali ubiegłe lata. Owocuje to w przyszłość, bo społeczeństwo jest zintegrowane i łatwiej podejmuje się wtedy decyzje. Rozmawiam z mieszkańcami na takich festynach, pytają o sprawy dotyczące gminy, dlatego też dla mnie takie spotkania są również budujące i wiem, jakie są potrzeby mieszkańców i ich oczekiwania co do funkcjonowania gminy. Myślę, że wszyscy będą bawić się dobrze, czego im życzę.


Tradycyjnie o godzinie 15:00 ruszył bieg na dystansie 10 km, w którym wzięło udział 16 osób, w tym cztery kobiety, a o godz. 15:15 - drugi - na dystansie 5 km, w którym wzięło udział 35 osób, w tym 13 kobiet. Trasa biegu, jak w poprzednich latach, wiodła z Szabdy ulicą Na Belfort do Mszana i z Mszana do Szabdy. Meta znajdowała się przy Szkole Podstawowej w Szabdzie.

Profesjonalną obsługą elektronicznego pomiaru czasu biegaczy zajęła się firma CHIPTIMING.PL Arkadiusza Popławskiego z Brodnicy, a sędzią głównym biegów dla dorosłych był Bogumił Kupczyk – dyrektor SP Nr 2 w Brodnicy. Zwycięzcy w każdej grupie wiekowej, z podziałem na mężczyzn i kobiety, otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Brodnica. Z okazji jubileuszu wszyscy, którzy ukończyli bieg na 5 i 10 km otrzymali od wójta gminy Brodnica pamiątkowe medale za udział.

W kategorii OPEN najlepszymi zawodnikami okazali się:
  • na dystansie 5 km: Anna Żuchowska i Paweł Moskal
  • na dystansie 10 km: Teresa Kamińska i Adam Patalon

Odbyły się także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży szkolnej. Sędzią głównym w biegach dla dzieci była Marta Wiśniewska – nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie. W biegach wzięło udział 114 dzieci i młodzieży szkolnej, w tym 43 dziewczynki. Uczestnicy biegu byli w wieku od 3 do 16 lat. Wszyscy startujący otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, najlepsi dodatkowo medale i puchary. Zawodnikom zapewniono napoje i posiłek.

Dodatkowo wśród biegaczy - we wszystkich kategoriach wiekowych rozlosowano 4 nagrody rzeczowe, których fundatorem była także Gmina Brodnica. Nagrody zwycięzcom wręczał wójt gminy Brodnica Adam Zalewski w asyście dyrektora SP w Szabdzie Doroty Katarzyńskiej. Cała uroczystość odbyła się na terenie przy szkole w Szabdzie. Tam też trwał festyn, na którym można było skorzystać z różnych atrakcji i skosztować wielu smakołyków. W trakcie imprezy przybyli na festyn goście obejrzeli występy dzieci i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Niezwykłą atrakcją był pokaz w wykonaniu młodzieży z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Karate SHOTOKAN z Brodnicy.

Wśród przybyłych gości byli m.in. poseł na Sejm Rzeczypospolitej Paweł Szramka, komendant Powiatowej Policji w Brodnicy podinspektor Tomasz Skoneczka oraz przewodniczący Rady Powiatu w Brodnicy Roman Pytlasiński, który złożył organizatorom oraz uczestnikom biegów życzenia w imieniu własnym oraz posła na Sejm Rzeczypospolitej Zbigniewa Sosnowskiego. Życzenia przesłał również dyrektor szpitala w Brodnicy Dariusz Szczepański.

Bieg zabezpieczali: policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, strażacy OSP z Szabdy i Szczuki, karetka pogotowia ze szpitala w Brodnicy, pielęgniarka Jolanta Zembrzycka oraz pracownicy Urzędu Gminy i GOPS w Brodnicy. Do pomocy w biegach i klasyfikacji zawodników oraz organizacji imprez towarzyszących przyczynili się nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz Rada Rodziców SP w Szabdzie, nauczyciele wychowania fizycznego szkół gminy Brodnica oraz wielu działaczy sportowych. Bieg wsparło kilkoro sponsorów – za co organizatorzy serdecznie dziękują.

WYNIKI

Kobiety kat. wiek. 5 km

Mężczyźni kat. wiek. 5 km

Mężczyźni kat. wiek. 10 km

Kobiety OPEN 10 km.

Mężczyźni OPEN 10 km

Kobiety OPEN 5 km.

Mężczyźni OPEN 5 km.


KLASYFIKACJA KOŃCOWA BIEGÓW TOWARZYSZĄCYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Bieg na 50 m - kategoria od 3 do 4 lat (2016 - 2015) - dziewczęta

1. Klejnowska Wiktoria
2. Szymańska Marta
3. Wrzosek Maja

Bieg na 100 m - kategoria od 5 do 6 lat (2014 - 2013) - dziewczęta

1. Popławska Klaudia
2. Rojek Aleksandra
3. Górska Aleksandra
4. Gutowska Amelia
5. Górzewska Maria
6. Kołodzińska Lena
7. Jagoda Wolska
8. Kownacka Karolina
9. Lisińska Maja
10. Okońska Maja
11. Wrzosek Wiktoria.

Bieg na 250 m - kategoria od 7 do 8 lat (2012 - 2011) - dziewczęta

1. Boguszewska Marlena
2. Kucharska Małgorzata
3. Murawska Gabriela
4. Aranowska Laura
5. Jarecka Wiktoria
6. Olejnik Marianna
7. Ryterska Paulina
8. Górzewska Zofia

Bieg na 400 m - kategoria od 9 do 10 lat (2010 - 2009) - dziewczęta

1. Jaworska Laura
2. Dąbkowska Zuzanna
3. Dołęga Nadia
4. Popławska Maja
5. Musierowicz Zuzanna
6. Nowakowska Nina
7. Jarecka Maria
8. Wrzosek Kinga
9. Tydryszewska Marcelina

Bieg na 600 m - kategoria od 11 do 13 lat (2008 - 2006) - dziewczęta

1. Gąsiorowska Dominika
2. Dozdowicz Amelia
3. Calik Oliwia
4. Siergiej Agnieszka
5. Śliwińska Zuzanna
6. Zabielska Barbara
7. Śliwińska Joanna

Bieg na 2000 m - kategoria od 14 do 16 lat (2005 - 2003) – dziewczęta

1. Barszczyk Weronika
2. Ojewska Zuzanna
3. Fagasińska Zuzanna
4. Surma Sandra
5. Jankowska Natalia

Bieg na 50 m - kategoria od 3 do 4 lat (2016 - 2015) - chłopcy

1. Górski Aleksander
2. Ryterski Miłosz
3. Malina Ryszard
4. Wróblewski Feliks
5. Wróblewski Konrad
6. Morawski Ignacy
7. Wolski Jakub
8. Piotrowski Kornel
9. Siejek Marek

Bieg na 100 m - kategoria od 5 do 6 lat (2014 - 2013) - chłopcy

1. Zieliński Łukasz
2. Wojciechowski Karol
3. Aranowski Oskar
4. Laps Mikołaj
5. Malina Marian
6. Szczepański Oskar
7. Kuchnicki Łukasz
8. Głażewski Franciszek
9. Klejnowski Hubert
10. Okoński Jan

Bieg na 250 m - kategoria od 7 do 8 lat (2012 - 2011) - chłopcy

1. Marchewka Paweł
2. Stachewicz Patryk
3. Śliwiński Wiktor
4. Surma Dominik
5. Ostrowski Jakub
6. Frankowski Marcel
7. Murawski Kacper
8. Szymński Michał
9. Jeziorski Szymon
10. Kramer Michał
11. Bieżuński Filip

Bieg na 400 m - kategoria od 9 do 10 lat (2010 - 2009) - chłopcy

1. Badaczewski Dawid
2. Rutkowski Jakub
3. Klukowski Paweł
4. Wojciechowski Jakub
5. Stachewicz Wojciech
6. Obrębski Igor
7. Jankowski Gabriel
8. Brzeziński Maciej
9. Kłosiński Nikodem
10. Zabielski Tomasz
11. Olszewski Karol
12. Zalewski Tymoteusz
13. Rojek Karol
14. Czerwonka Aleksander

Bieg na 600 m - kategoria od 11 do 13 lat (2008 - 2006) - chłopcy

1. Jasiński Tomasz
2. Tydryszewski Kacper
3. Kuczbański Hubert
4. Musierowicz Piotr
5. Siergiej Kacper
6. Kamińki Dominik
7. Pomianowski Jakub
8. Zalewski Mikołaj
9. Świątkowski Ksawery
10. Jankowski Adrian
11. Jarzembski Mikołaj
12. Witkowski Paweł
13. Szamborski Julian
14. Sieklicki Przemysław
15. Bartnicki Maciej
16. Czerwonka Aleksander
17. Drumiński Michał
18. Skrowński Tomasz
19. Lewandowski Marcin
20. Ostrowski Adam
21. Tańcua Franciszek

Bieg na 2000 m - kategoria od 14 do 16 lat (2005 - 2003) - chłopcy

1. Piecyk Jakub
2. Lewandowski Krystian
3. Zieliński Bartłomiej
4. Wiadro Paweł
5. Rutkowski Kamil
6. Kamrowski Krystian


reklama

Źródło: Informacje i wyniki dzieci i młodzieży JolantaTomella

Bieg Napoleoński w Szabdzie:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama