Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

sobota, 08 czerwca 2019 r., godz. 11:15  |  Wersja do druku

30 maja gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzoziu była Anna Czerwińska-Rydel – muzyk, pedagog, autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, biograficznej i społecznej. Autorka jest laureatką wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych.Z wykształcenia muzyk i pedagog, jest autorką około 200 radiowych audycji muzycznych i bajek dla dzieci, które prowadziła na antenie Radia Eska-Nord. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne i terapeutyczne. Jako autorka książek dla dzieci zadebiutowała wydanym w 2007 roku opowiadaniem p.t.: "Tajemnica Matyldy", za które otrzymała I nagrodę w edycji książki pomorskiej - proza dla dzieci "Costerina 2007". Lubi poranny śpiew ptaków, mruczenie kota i ciasteczka migdałowe. Kocha dzieci, muzykę poważna (zwłaszcza Mozarta i Chopina) oraz zapach pomarańczy. W swoich książkach pisze o ludziach z pasją, o rodzinie, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce.

W spotkaniu z Anną Czerwińską-Rydel wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Brzoziu. Autorka w interesujący sposób opowiadała o swojej pracy twórczej, kim są bohaterowie jej książek i skąd czerpie inspirację do pisania. Szczególną uwagę poświęciła książce "Medal za uśmiech… czyli dzieci mają głos". To książka wyjątkowa. Dzięki niej dzieci poznają historię Orderu Uśmiechu, dowiedzą się się, jak można nominować wybraną osobę dorosłą do tego odznaczenia, zaznajomią się z setką Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Autorka nawiązała świetny kontakt z uczestnikami spotkania, którzy z zaciekawieniem i uwagą słuchali jej opowieści, a później zasypali ją mnóstwem różnych pytań dotyczących warsztatu pisarskiego i życia osobistego. Na końcu czytelnicy mieli okazję zakupić książki, otrzymać dedykację i autograf pisarki.


reklama

Źródło: UG w Brzoziu

Spotkanie autorskie w Brzoziu/fot.brzozie.pl :

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama