Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

poniedziałek, 03 czerwca 2019 r., godz. 10:26  |  Wersja do druku

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę, 2 czerwca w miejscowości Wielki Głęboczek. W zderzeniu trzech samochodów osobowych poważnie ranne zostały 4 osoby.W niedzielę, 2 czerwca kilka minut po godz. 14:00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wielki Głęboczek na drodze krajowej nr 15. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że w zdarzeniu brały udział trzy pojazdy osobowe citroen, skoda oraz ford. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało przetransportowanych do szpitali. 4 z nich odniosły poważne obrażenia. Brodniccy policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

W czwartek, 30 maja kilka minut po godz. 15:00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie wypadku drogowego w miejscowości Michałki. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący audi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety18-letni kierowca poniósł śmierć. Brodniccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny tej tragedii.

W niedzielę, 2 czerwca policjanci ruchu drogowego dokonując pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów w Brodnicy przy ul. Sienkiewicza, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw golfa. 23-latek w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 67 km/ h. Funkcjonariusze, za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym, zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami. Na mężczyznę został nałożony również mandat karny w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Od piątku, 31 maja przez cały weekend brodniccy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich wpadł w piątek około 22:00 w miejscowości Zasady, gdy kierował oplem vectrą. Policyjny alkotest wykazał u 45-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W niedzielę, 2 czerwca w Jabłonowie Pomorskim dzielnicowi zatrzymali pijany "tandem". 32-letni rowerzysta miał ponad promil alkoholu w organizmie, a jego 39-letni kolega ponad 1,5 promila alkoholu. Tego samego dnia dzielnicowy w miejscowości Kruszyny zatrzymał 45-latka, który jadąc rowerem miał ponad 2,5 promila alkoholu, w Łaszewie 49-latek ponad 1,5 promila, a w Brodnicy 25-latek ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany kierowca osobówki za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Rowerzyści za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych.

Brodniccy policjanci na terenie miasta i powiatu brodnickiego, przeprowadzili w poniedziałek, 3 czerwca działania pod nazwą "Trzeźwy kierujący". Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości u 1276 kierowców. Ujawnili 3 kierujących po użyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla kierowcy, pasażerów, a także dla innych użytkowników dróg. W godz. 5:00-8:30 funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości u 1276 kierujących pojazdami. Podczas porannych działań, funkcjonariusze ujawnili 3 kierowców, którzy w siedli za kierownicę po użyciu alkoholu.

Policjanci przypominają! Kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.


reklama

Źródło: asp.szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Wypadek w Wielkim Głęboczku i w Michałkach/fot. nadesłane :
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama