Zaloguj się | Rejestracja

Regaty w Zalesiu

czwartek, 30 maja 2019 r., godz. 06:35  |  Wersja do druku

Zawodnicy Brodnickiego Towarzystwa Żeglarskiego "Pojezierze" uczestniczyli w regatach na jeziorze Chełmżyńskim. Korzystne warunki przez dwa dni pozwoliły rozegrać 7 wyścigów w VII regatach o puchar Toruńskiego Klubu Żeglarskiego.O zmaganiach młodych żeglarzy Brodnickiego Towarzystwa Żeglarskiego "Pojezierze" w regatach na jeziorze Chełmżyńskim, pisze Paweł Kędzia:

W podtoruńskim Zalesiu, na jeziorze Chełmżyńskim odbyły się VII regaty o puchar Toruńskiego Klubu Żeglarskiego. Korzystne warunki przez dwa dni pozwoliły rozegrać 7 wyścigów. Dla mniej doświadczonych zawodników szczególnie wymagający okazał się drugi dzień rywalizacji, kiedy wiatr wyraźnie się wzmógł. Przy silniejszych podmuchach nie brakowało wywrotek, ale nad bezpieczeństwem uczestników czuwał brodnicki WOPR.

W mocno obsadzonej klasie optymist startowało 50 zawodników z całej Polski, m.in. Bydgoszczy, Białegostoku, Żnina, czy Świecia, nie licząc gospodarzy z TKŻ. Barwy Brodnickiego Klubu Żeglarskiego w tej klasie reprezentowali Weronika Kocieniewska, Karol i Filip Wojtera oraz Olaf Kędzia. Na tle utytułowanych ekip z Torunia i Żnina najlepiej wypadł Karol Wojtera. W swoim najlepszym wyścigu wywalczył wysoką, 13. lokatę. Wszystko wskazuje, że dla Karola były to ostatnie regaty w klasie optymist. Po czterech sezonach spędzonych za sterem "optyka", Karol przesiądzie się najprawdopodobniej na żaglówkę ISA 407.

Natomiast w najwyższej klasie Laser 4.7 zadebiutowała Martyna Twarogowska, zawodniczka BTŻ.

- Warunki do żeglowania były wspaniałe - komentuje Jacek Rozwadowski, prezes BTŻ "Pojezierze". - Życzyłbym naszym młodym żeglarzom, żeby zawsze im przychodziło rywalizować przy takim wietrze.

Zawodnicy BTŻ-u w najbliższym czasie mają przerwę w startach.

Szkolenie i udział w rywalizacji dofinansowuje Urząd Miejski w Brodnicy.


Regaty w Zalesiu:
reklama

Źródło: Paweł Kędzia

Regaty w Zalesiu/fot. Paweł Kędzia:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama