Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

czwartek, 23 maja 2019 r., godz. 09:03  |  Wersja do druku

31 milionów złotych – taka jest wartość uruchamianego w dniu 23 maja wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Środki zostaną przeznaczone m. in. na drogi, budowę i modernizację obiektów publicznych, potrzebne projekty w dziedzinie edukacji oraz biznes. Wśród beneficjentów znalazła się Gmina Brodnica.PROW
Umowy PROW, warte łącznie 3,5 mln złotych, to tym razem przede wszystkim pieniądze dla przedsiębiorców, startujących i tych już okrzepłych. W ramach PROW sfinansowana też będzie przebudowa 2 kilometrów drogi gminnej przebiegającej przez miejscowości Szczuka i Cielęta w gminie Brodnica.

Gmina Brodnica uzyskała dofinansowanie na projekt pod nazwą "Przebudowa drogi gminnej nr 80530C (Szczuka, Cielęta). Całkowita wartość projektu to 2 299 785, 89 zł, z czego dofinansowanie wynosi 1 463 350,00 zł, Przedmiotem operacji jest przebudowa drogi gminnej na odcinku 2,802 km. Przyczyni się to do poprawy infrastruktury drogowej w miejscowościach Szczuka, Cielęta i pozwoli na skrócenie dojazdu do miejsca kultu religijnego, szkoły podstawowej oraz przedszkola.

RPO/EFS
Umowy RPO/EFS, warte łącznie ponad 11 mln złotych, to przede wszystkim miękkie przedsięwzięcia w dziedzinie edukacji, w ramach których sfinansowane zostaną wysokiej jakości zajęcia pozalekcyjne (m. in. z języka angielskiego, matematyki, programowania komputerowego i robotyki) i doposażenie pracowni dydaktycznych szkół podstawowych i studia podyplomowe dla nauczycieli.

Gmina Brodnica uzyskała dofinansowanie na projekt pod nazwą "Zdobywanie przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy". Wartość całkowita projektu to 198 713,75 zł, z czego dofinansowanie wynosi 168 902,19 zł. Wsparciem objętych zostanie 92 uczniów oraz 15 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce. Celem jest podniesienie jakości edukacji ogólnej uczniów szkół poprzez realizację celów szczegółowych, rozwój kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw na rynku pracy, rozbudzanie kreatywności, czy też rozwijanie kompetencji informatycznych, które są odpowiedzią na przeprowadzoną diagnozę potrzeb. W ramach zadań zaplanowano rozwój umiejętności TIK, matematyczno-przyrodniczych, językowych, doradztwo zawodowe dla uczniów klas szkoły podstawowej poprzez organizację zajęć: rozwijających z robotyki, zajęcia warsztatowe z mechaniki i programowania matematyki, angielskiego, wyrównujących angielskiego, matematyki, chemii. Projekt przewiduje zajęcia kształtujące umiejętności matematyczno-przyrodnicze oparte na metodzie eksperymentu wraz z doposażeniem w pomoce dydaktyczne oraz wsparcie dzieci z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, logopedię, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Uczestniczące w projekcie szkoły zostaną wyposażone w sprzęt niezbędny do prowadzenia nowoczesnych, innowacyjnych, efektywnych zajęć.


reklama

Źródło: Urząd Marszałkowski w Toruniu

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama