Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Bartniczka

środa, 15 maja 2019 r., godz. 09:12  |  Wersja do druku

We wtorek 7 maja uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Nowych Świerczynach wraz z wychowawczynią przenieśli się z sali lekcyjnej na warsztaty przyrodnicze do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rudzie, na terenie Górznieńsko Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Tematem zajęć był mikroświat wokół nas.We wtorek 7 maja uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Nowych Świerczynach wraz z wychowawczynią Dorotą Florkiewicz przenieśli się z sali lekcyjnej na warsztaty przyrodnicze do Rudy. Jest to Ośrodek Edukacji Ekologicznej na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego położony wśród lasów i łąk. Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z ośrodkiem, dzięki czemu nasi uczniowie mogą brać udział w wyjątkowych i wartościowych lekcjach przyrody, pracując na autentycznych materiałach, wykonując doświadczenia, czy też prowadząc obserwacje w terenie.

Tak jak zawsze, zostaliśmy serdecznie powitani. Centralnym punktem w głównej sali ośrodka jest wielki stół, do pracy, na którym tym razem przygotowano mikroskopy dla każdego ucznia, gdyż tematem zajęć był mikroświat wokół nas. Na początku nasza edukatorka pani Barbara Beszczyńska przedstawiła prezentację na temat specyfiki pracy z mikroskopem, a następnie zachęciła uczniów do stworzenia komórki roślinnej z użyciem kolorowego papieru. Następnie piątoklasiści z wielkim zaangażowaniem obserwowali i opisywali preparaty przygotowane do badania pod mikroskopem.

Można było zauważyć, że sprawia im to wiele radości mimo cierpliwości i staranności, którą trzeba się było wykazać. Po zajęciach wszyscy otrzymali upominki w postaci ekologicznego pudełka na przybory szkolne, a na koniec spotkała nas miła niespodzianka w postaci kiełbasek z ogniska. To była wyjątkowa lekcja: trening wytrwałości i cierpliwości w celu osiągnięcia sukcesu, sprawdzenie umiejętności współpracy z kolegą, a przede wszystkich możliwość integracji grupy klasowej podczas wspólnego wyjazdu.

Dziękujemy!reklama

Źródło: SP w Nowych Świerczynach

Odkrywcy mikroświata na warsztatach w Rudzie/fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama