Zaloguj się | Rejestracja

Noc Muzeów w Brodnicy

środa, 08 maja 2019 r., godz. 12:54  |  Wersja do druku

Noc Muzeów w tym roku zaplanowano na dzień 18 maja. W Brodnicy rozpocznie się ona w piątek, 17 maja. W programie jak zwykle szału nie ma, za to niewątpliwie ciekawą propozycją na ten dzień (noc) jest koncert DISKOPOLIS (org. Fundacja Mai i Mata Kwiatkowskich w ramach projektu "Festiwal X"), który odbędzie się w ruinach zamku w Brodnicy o godzinie 20:00.Tego dnia wszystkie obiekty Muzeum (Zamek, Spichlerz oraz Brama Chełmińska) otwarte będą dla zwiedzających w godzinach od 18:00 do 1:00. Poza możliwością bezpłatnego zwiedzania wystaw prezentowanych w naszych obiektach, brodnickie Muzeum przygotowało szereg atrakcji towarzyszących.

Program:

Brama Chełmińska:
  • Zwiedzanie wystaw: “Droga do Niepodległości- Brodnica XIX/XX”, “Tancerki”- Wojciech Chwiałkowski, “Sztuka kopiowania” – Natalia Buchalska, Wojciech Chwiałkowski
  • Konkurs dla dzieci i młodzieży związany z wystawą “Droga do Niepodległości- Brodnica XIX/XX”

Spichlerz:
  • Zwiedzanie wystaw w CEE
  • Pokaz filmów przyrodniczych
  • Konkurs przyrodniczy “Zielony w tym temacie” przeznaczony dla dzieci i młodzieży szkolnej. W trakcie konkursu będzie można wygrać atrakcyjne nagrody (zadanie dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu)

Zamek:
  • Zwiedzanie wystaw w piwnicach zamkowych
  • “Muzealny detektyw” – zabawa dla dzieci – rozwiązywanie muzealnych tajemnic i zagadek z przeszłości
  • “W domu komtura”- zajęcia plastyczne dla dzieci – wyklejanki
  • “Brodnickie zabytki”- historyczna zgaduj -zgadula

Wydarzeniem oficjalnie inaugurującym brodnicką Noc Muzeów będzie koncert DISKOPOLIS, organizowany w ramach projektu “Festiwal X” przez Fundację Mai i Mata Kwiatkowskich, na który zapraszamy o godz. 20:00 do ruin zamku krzyżackiego (w przypadku deszczu koncert odbędzie się w Pałacu Anny Wazówny). Wstęp wolny.


reklama

Źródło: Muzeum w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama