Zaloguj się | Rejestracja

Sprzątanie Drwęcy

wtorek, 07 maja 2019 r., godz. 07:51  |  Wersja do druku

W dniu 27 kwietnia odbyło się wiosenne sprzątanie Drwęcy. Trzy firmy kajakowe oraz PZW zorganizowało tę chlubną akcję, w której uczestniczyło 45 osób. Uzbierano około 1,5 tony śmieci, czyli trochę mniej niż w zeszłym roku. Kiedy wreszcie przestaniemy zanieczyszczać środowisko, w którym żyjemy?Na profilu www.facebook.com/WypozyczanieKajakowSplywyKajakowekorsarz/ czytamy:

Wiosenne sprzątanie rzeki Drwęcy w tym roku zostało zorganizowane 27 kwietnia przez firmy Kajaki Drwęca Pawła Urbańskiego, Spływy kajakowe "Korsarz" Krzysztofa Wiśniewskiego, Kajaki CBR Michała Muszyńskiego oraz Polski Związek Wędkarski, na czele którego stoi Jerzy Fijołek. W akcji uczestniczyło 45 osób: wędkarze z kół takich jak Wiarus, Polmo, Koło Miejskie,Ochotnicza straż Rybacka z Jabłonowa oraz Gorczenicy kajakarze,przedstawiciele starostwa, Polskich Wód, panie radne miejskie, ratownicy WOPR z Brodnicy.

Akcja prowadzona była w kilku etapach i przebiegała na odcinku most żelazny w Brodnicy - Szabda. Śmieci zbierane były przy użyciu kajaków, łodzi oraz przez piesze patrole. Bardzo przydały się bosaki zakupione przez Urząd Miejski W Brodnicy. Najbardziej zaśmiecone odcinki są przy ogródkach działkowych, parking przy Biedronce na ul. Mazurskiej, bulwar, okolice mostu na ul. Sienkiewicza. Udało się zebrać ok. 1,5 tony śmieci, czyli mniej niż rok temu Najczęściej były to butelki, puszki po piwie i innych napojach, doniczki, odpady materiałów budowlanych itp. Dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w naszej akcji Urzędowi Miasta za ufundowanie posiłku oraz bosaków, Starostwu Powiatowemu za worki i rękawice, Gminie Brodnica za worki rękawice, OSIR-owi za udostępnienie miejsca oraz kawę i herbatę.

Organizatorzy


reklama

Źródło: Kajaki Brodnica Spływy Kajakowe Korsarz

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama