Zaloguj się | Rejestracja

Regaty w Żninie

środa, 04 września 2019 r., godz. 06:59  |  Wersja do druku

W ostatni weekend wakacji, na jeziorze Małym Żnińskim zawodnicy Brodnickiego Towarzystwa Żeglarskiego "Pojezierze" ścigali się w jednych z najliczniejszych regat w tym sezonie. Młodzi żeglarze pokazali się z bardzo dobrej strony.W ostatni weekend sierpnia w Żninie odbyły się regaty o puchar burmistrza w klasie optimist oraz ISA 407. Brodnickie Towarzystwo Żeglarskie "Pojezierze" reprezentowali: Zuzanna Bieńkowska, Filip Wojtera i Olaf Kędzia, natomiast Julia Jurkiewicz, Weronika Kocieniewska i Karol Wojtera płynęli w klasie ISA 407. Dla podopiecznych BTŻ-u był to najdalszy wyjazd w tym sezonie. Na starcie oprócz gospodarzy z miejscowego Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego, pojawili się m.in. młodzi żeglarze z Toruńskiego Klubu Żeglarskiego, a także Gostynina, Środy Wielkopolskiej, Grudziądza, Sępólna Krajeńskiego, Włocławka i Bydgoszczy.

Mimo upalnego weekendu, co zazwyczaj wiąże się z brakiem wiatru, na Małym Żnińskim panowały świetne warunki żeglarskie. Sędziom Andrzejowi Steidingerowi i Rafałowi Kinczewskiemu przez dwa dni udało się przeprowadzić siedem wyścigów. W mocno obsadzonych regatach zawodnicy BTŻ "Pojezierze" pokazali się z korzystnej strony, chwilami podejmując walkę z absolutną czołówką.

- Cieszy nas zauważalny postęp oraz regularność wyników - mówi Jacek Rozwadowski, prezes BTŻ "Pojezierze". - To pokazuje, że osiągane rezultaty nie są dziełem przypadku.

Po pierwszym dniu klasyfikacji najwyższe miejsce spośród zawodników BTŻ-u zajmowała Zuzanna Bieńkowska. Jednak nazajutrz Filip Wojtera zdecydowanie poprawił wyniki, i ostatecznie to on został sklasyfikowany najwyżej z brodniczan. Niestety, przez kłopoty sprzętowe, pierwszego dnia już po drugim wyścigu, z rywalizacji musiał się wycofać Karol Wojtera. Po przeprowadzonym serwisie wrócił na wodę następnego dnia. W klasie ISA najwyżej z zawodników BTŻ-u została sklasyfikowana Julia Jurkiewicz. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała brodnicka drużyna WOPR Toruń.

W najbliższym czasie w Żninie odbędą się mistrzostwa województwa. Ze względu na zanieczyszczenie rzeki, płynące z Warszawy, zawody zostały tam przeniesione z Zalewu Włocławskiego. Natomiast w kolejnym tygodniu młodzi żeglarze będą się ścigać na jeziorze Rudnik. Szkolenie i udział w rywalizacji dofinansowuje Urząd Miejski w Brodnicy.


reklama

Regaty w Żninie/fot.Paweł Kędzia:Źródło: Paweł Kędzia

Regaty w Żninie/fot. Paweł Kedzia:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama