WiadomośćGmina Brodnica
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 02 lipca 2019 r., godz. 06:01

Stypendyści Gminy Brodnica na Mistrzostwach Świata
W czwartek, 27 czerwca wójt gminy Brodnica Adam Zalewski zaprosił na spotkanie czworo zawodników klubu sportowego M.U.K.S. SHOTOKAN Brodnica, którzy zostali powołani do kadry narodowej i reprezentowali nasz kraj w dniach 20-23 czerwca na VIII Mistrzostwach Świata Karate w Bratysławie.Spotkanie odbyło się w sali narad Rady Gminy Brodnica Urzędu Gminy przy ul. Mazurskiej 13. Troje zawodników klubu to mieszkańcy gminy Brodnica, a także stypendyści, którzy za uzyskane wyniki sportowe w roku 2018 decyzją wójta gminy Brodnica otrzymują stypendium sportowe przyznane na okres 9 miesięcy zgodnie z uchwałą Rady Gminy Brodnica.

Do udziału na Mistrzostwach Świata zgłosiło się około 3000 tyś. zawodników z 43 krajów z całego świata. Podczas spotkania młodzi karatecy podzielili się swoimi wrażeniami, a przede wszystkim osiągnięciami zdobytymi podczas tych mistrzostw zdobywając:
  • Natalia Warachowska z Cieląt - brązowy medal kata indywidualne
  • Zuzanna Śliwińska z Cieląt - dwa brązowe medale kumite rotation drużynowe oraz w kumite indywidualnym
  • Jakub Mosakowski z Brodnicy - 4 miejsce kata indywidualne
  • Piotr Frągnowski z Karbowa - 5 miejsce kata indywidualne

Wójt gminy Brodnica serdecznie pogratulował i wręczył zawodnikom upominek w formie pendrive´ów z logo Gminy Brodnica oraz słodkości. Na spotkanie w miłej atmosferze przybyli zawodnicy wraz z trenerem karate Karolem Wiśniewskim, wiceprezesem klubu Arturem Śliwińskim. Wszyscy wraz z wójtem Adamem Zalewskim zakończyli spotkanie wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Stypendyści z wizytą u wójta:reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Stypendyści Gminy Brodnica na Mistrzostwach Świata/fot. nadesłane :
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.10360 )