Wiadomość22. Przegląd Piosenki Przedszkolnej w Górznie
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 06 czerwca 2019 r., godz. 09:02

Przedszkolne śpiewanie w Górznie
W środę, 5 czerwca przedszkolaki z terenu miasta i gminy Górzno spotkały się w GOK-u na XXII Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej. Było wesoło i profesjonalnie, bowiem przedszkolaki wykazały się występami godnymi prawdziwych artystów.W środę, 5 czerwca o godzinie 13:00 na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie spotkały się przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych z Górzna, Gołkowa i Miesiączkowa na XXII Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej. Sala zapełniła się po brzegi, oprócz wykonawców były również rodziny i znajomi maluchów. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki, które wykonały po jednej piosence z podkładem muzycznym. Poziom był wysoki, maluchy prezentowały się okazale i wcale nie było po nich widać tremy. Podobnie jak w latach ubiegłych, publiczność głosowała na małego artystę, który według jej uznania najlepiej wykonał swój utwór.

Nad całością czuwał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Krzysztof Magdziak, który powiedział: - Już po raz 22 zbieramy się w Gminnym Ośrodku Kultury w towarzystwie młodych, przyszłych artystów, taką mamy nadzieję, bo przegląd piosenki przedszkolnej ma służyć temu, żeby zachęcić, odważyć dzieci do występów na scenie, żeby przełamały obawy i strachy, żeby oswoiły się z publicznością, z mikrofonem i nagłośnieniem. I to nam się udaje, w tym roku zgłosiło się ponad dwadzieścioro chętnych z różnych przedszkoli w całej gminie, są też rodzice, którzy towarzyszą swoim pociechom. Wszyscy dostają nagrodę za występ i dodatkiem jest nagroda publiczności. Nagrody ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Górznie.

Przedszkolaki były nadzwyczaj spokojne i pełne artystycznej pasji, za to rodziny reagowały żywiołowo, nagradzając małych wykonawców gromkimi brawami. Nagrodę publiczności wyśpiewali kuzyni Jakub Płocharski i Filip Ostrowski. Przegląd nie miał charakteru konkursu, każdy z jego uczestników otrzymał podarunek.


reklama

22. Przegląd Piosenki Przedszkolnej w Górznie:


Tytuł galerii:
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.10232 )