WiadomośćGmina Bartniczka
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
niedziela, 24 lutego 2019 r., godz. 12:33

Nagrodzeni za osiągnięcia sportowe
W Urzędzie Gminy Bartniczka uroczyście wręczono stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe. W tym roku po raz drugi, z rąk wójta gminy Bartniczka Wiesława Biegańskiego, stypendia otrzymała trójka zwycięzców zawodów sportowych rangi mistrzowskiej z terenu gminy.Stypendia otrzymali:

Łukasz Magalski – mieszkaniec Łaszewa, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w lekkoatletyce w biegu na 1500 m. Łukasz trenuje lekkoatletykę w MUKL Brodnica od pięciu lat pod okiem trenera Zenona Rosińskiego. Aktualnie przygotowuje się do sezonu letniego i będzie startował w biegach sprinterskich przez płotki. Przyznano mu stypendium w wysokości 250 złotych przez okres 10 miesięcy.

Karol Durszlewicz – 17-letni mieszkaniec Komorowa, za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy w MMA Junior w kat. do 61 kg. Karol trenuje w klubie Fight Team MMA Brodnica pod okiem trenera Radosława Szpakowskiego. Karol sportami walki interesuje się od dawna. Przez dwa lata trenował boks w klubie Gladiator z sukcesami. Ma na swoim koncie brązowy medal w kategorii kadet zdobyty w Mistrzostwach Polski w Boksie w 2017 roku w Pułtusku. Jest uczniem Technikum Budowlanego w CKZiU w Brodnicy. W ślady starszego brata idzie także młodszy Aleksander, który w kategorii młodzik zdobył złoty medal w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Boksie w 2017 roku w Grudziądzu. Teraz tak jak brat trenuje MMA. Rodzice obu braci – Agnieszka i Paweł są dumni z osiągnięć sportowych swoich synów. Karol także w roku ubiegłym został wyróżniony stypendium za swoje osiągnięcia sportowe. W tym roku będzie otrzymywał stypendium w wysokości 450 złotych przez okres 10 miesięcy.

Jolanta Lewandowska – mieszkanka Bartniczki, za zdobycie srebrnego medalu w kręgle klasyczne i bowling w mistrzostwach Europy. Należy do brodnickiej sekcji Włocławsko-Brodnickiego Klubu Sportowego Niewidomych i Słabowidzących "Pionek". Wychowała siedmioro dzieci, a teraz z pasją uprawia na wysokim, mistrzowskim poziomie sport. Mimo problemów ze wzrokiem, świetnie radzi sobie. Od 2016 roku jest członkiem polskiej kadry w kręglach klasycznych i od tego roku w bowlingu. W 2017 roku została wicemistrzynią Polski. Ma w swojej kolekcji także brązowy medal z ME zdobyty w Serbii w kat. tandem mix B-2. Jolanta Lewandowska będzie otrzymywać stypendium w wysokości 450 złotych przez okres 10 miesięcy. Pani Jolanta niestety nie mogła wziąć udziału w spotkaniu.


reklama

Źródło: UG Bartniczka

Nagrodzeni za osiągnięcia sportowe/fot. UG Bartniczka:Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.9651 )