WiadomośćUnihokeistki z Brzozia mistrzyniami województwa
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 19 grudnia 2014 r., godz. 11:12

Unihokeistki z Gimnazjum w Brzoziu mistrzyniami województwa
Dziewczęta z Gimnazjum w Brzoziu już po raz drugi zostały Mistrzyniami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w unihokeju. Podczas finału, który odbył się w Wielgiem, dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne zdobywając 23 bramki. Ten wynik to zasługa doskonale współpracującej z sobą dwunastki.

Podczas Finału Wojewódzkiego Gimnazjady Unihokeja Dziewcząt w Wielgiem, który odbył się 28 listopada 2014 roku, unihokeistki z Brzozia wygrały wszystkie mecze uzyskując komplet punktów. Tym samym dziewczęta z Brzozia uzyskały tytuł Mistrzyń Województwa Kujawsko-Pomorskiego w unihokeju. Ten wspaniały wynik, to zasługa doskonale współpracującej z sobą dwunastki.

Zdobycie tytułu mistrzyń okupione zostało ciężką pracą podczas treningów. Dziewczęta chciały w ten sposób uczcić pamięć zmarłego Dyrektora Gimnazjum w Brzoziu Janusza Kaszyńskiego, który wspierał wszelkie inicjatywy sportowe oraz kibicował szkolnym drużynom. Gimnazjalistki trenowały według planu, a w przygotowania jak zawsze włączyli się rodzice unihokeistek.

Unihokeistki z Gimnazjum w Brzoziu wywalczyły tytuł mistrzowski już po raz drugi. Pierwszy raz sięgnęły po złoto w 2008 roku również w Wielgiem. W czerwcu 2009 roku Mistrzynie Województwa Kujawsko-Pomorskiego z Gimnazjum w Brzoziu zostały zaproszone na Międzynarodowy Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku w Elblągu, gdzie zajęły 9 miejsce. Trzydniowy wyjazd i pobyt w Elblągu podczas tego turnieju sfinansował Urząd Gminy w Brzoziu.