WiadomośćGmina Brzozie nagrodzona w konkursie
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 29 maja 2024 r., godz. 08:26

Gmina Brzozie nagrodzona
Innowacyjny Samorząd to projekt Serwisu Samorządowego PAP, w którym wyłaniane są i nagradzane najbardziej innowacyjne samorządy. Co roku nagradzane są gminy, miasta, powiaty i województwa, mogące pochwalić się najbardziej innowacyjnymi projektami, które stają się inspiracją dla innych jednostek samorządu terytorialnego. W tym roku w konkursie nagrodzono Gminę Brzozie, która zajęła I miejsce.Przedmiotem konkursu są nadsyłane przez samorządy opisy zrealizowanych projektów, a głównymi kryteriami oceny – nowatorstwo w skali kraju i rezultaty zastosowanych rozwiązań. Innowacje mogą mieć charakter innowacji technologicznych, procesowych, społecznych, publicznych (komunalnych), dotyczących instrumentów i usług wsparcia itp.

Konkurs przebiega w sześciu kategoriach:
  • gminy wiejskie
  • gminy miejsko-wiejskie
  • gminy miejskie
  • miasta duże (powyżej 200 tys. mieszkańców)
  • powiaty
  • samorządy województw

W każdej z kategorii zostaje przyznana nagroda główna i dwa wyróżnienia. Najważniejszym kryterium oceny w konkursie jest nowatorstwo oraz efektywność zastosowanych rozwiązań. Laureatów wyłania kapituła, w której zasiadają przedstawiciele samorządów, świata nauki, ministerstw oraz redakcji Serwisu Samorządowego PAP.

W tegorocznej edycji konkursu w kategorii "Gminy Wiejskie" nagrodzono Gminę Brzozie za projekt "Stworzenie sali widowiskowej do nagrań i transmisji on- line". Statuetkę na uroczystej gali, która odbyła się w dniu 28 maja odebrała wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska. Gratulujemy!

Źródło: PAP
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.17016 )