WiadomośćCentrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 27 lipca 2022 r., godz. 09:03

Robimy przetwory
Rozpoczął się okres robienia przetworów na zimę. Będą cieszyły nasze oczy i podniebienia, kiedy zrobi się smutno i szaro. Dżemy, soki, warzywa, konfitury i niezastąpione ogórki w wielu postaciach. W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ można kupić słoje i słoiki, butelki i nakrętki, wszystko co przyda się zapobiegliwej gospodyni.Zaczął się sezon na domowe przetwory z warzyw. Soczyste owoce kuszą, by zamknąć je w słoikach i przechować w spiżarce. Zimą będą jak znalazł! Przygotowanie własnoręcznych przetworów to bardzo prosta rzecz, a ich smak jest nieporównywalny z kupionymi w sklepie. A co trafia do polskich spiżarni? Jak wynika z badań marki MOSSO 50% z nas marynuje owoce i warzywa, 30% robi dżemy i soki, a 20% nalewki - wynik jest imponujący.

Warzywa są bardzo ważnym składnikiem w diecie każdego człowieka, bo stanowią źródło witaminy C i prowitaminy A, a także błonnika i składników mineralnych. Aby korzystać z ich walorów przez cały rok marynujemy je w wodzie lub occie. Warzywa, które najchętniej zamykamy w słoikach to: ogórki - wybiera je aż 84%badanych, papryka - 72% grzyby leśne - 50% pieczarki - 37%, gruszki - 35% oraz buraki - 20%. Zimą często brakuje nam smaku i zapachu owoców. Warto zatem własnoręcznie utrwalić wspomnienie po nich w postaci dżemów czy soków. Są nie tylko zdrowsze, ale także słoik domowych konfitur czy soku może być doskonałym prezentem dla bliskich.

Dla naszych babek i matek przygotowywanie przetworów na zimę było koniecznością, pozwalającą na przyrządzanie zróżnicowanych posiłków poza sezonem letnim. W dobie, kiedy nie istniały supermarkety importujące różnorodne produkty spożywcze z każdej części świata, by zimą móc zjeść kanapkę z dżemem bądź wypić sok jabłkowy - trzeba było sobie ów dżem zrobić. Dziś, kiedy bez problemu możemy dostać w sklepach wszystko, o czym tylko zamarzymy, przygotowywanie przetworów na zimę nabrało innego znaczenia. To znak ekologicznego sposobu odżywiania, dbałości o spożywane produkty, a także powrót do tradycji kuchennych. Nie bez znaczenia jest także estetyka: stylowe słoiczki nawiązujące swoim wyglądem do tradycyjnych babcinych wyrobów oczarują każdą panią domu.

Nie zapominajmy więc - domowe przetwory pozbawione są jakichkolwiek konserwantów, zawierają wyłącznie naturalne składniki, toteż cechuje je najwyższa jakość, wartość odżywcza oraz zawartość minerałów.

W Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ pojawiły się słoje i słoiczki, butelki, nakrętki - jednym słowem wszystko, co zapobiegliwa gospodyni będzie potrzebować w kuchni, aby rozpocząć przygodę z produkcją własnych przetworów. Ceny są naprawdę promocyjne, warto więc skorzystać.

Cały czas dostępne są rośliny, których bogaty wybór ucieszy każde oko, szczególnie wrażliwych na ich piękno kobiet. Można je sadzić aż do późnej jesieni, patrząc, jak pięknie rozrasta się ogród lub balkon. W dalszym ciągu dostępne są także trawy dekoracyjne.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, ul Sikorskiego 8 zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 -18:00, w soboty od 8:00 -16:00.

Źródło: Artykuł promocyjny


reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.15234 )