(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 27 maja 2022 r., godz. 10:05

Trójbój Lekkoatletyczny w Szczuce
19 maja 2022 roku w szkole w Gortatowie odbył się Gminny Trójbój Lekkoatletyczny. W zawodach wzięły udział dzieci ze szkół Gminy Brodnica. Puchary dla szkół, medale, dyplomy oraz słodki poczęstunek ufundował Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski.

Trzydzieścioro sześcioro uczniów (po 6 chłopców i 6 dziewczynek z każdej szkoły) brało u dział w trzech konkurencjach: skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 60 m. W kategorii dziewcząt zwyciężyło SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce, II miejsce zajęła SP Szabda a III miejsce SP Gorczenica. W kategorii chłopców I miejsce zajęła SP Szabda, II miejsce SP Gorczenica a na III miejscu SP Gortatowo z siedzibą w Szczuce.