WiadomośćSzczepionkobus w Świedziebni
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 15 października 2021 r., godz. 06:40

Szczepionkobus w Świedziebni
Od poniedziałku, 11 października szczepionkobus wyruszył w trasę do ośmiu gmin w powiecie brodnickim ze szczepieniami przeciwko COVID -19. Obsługują go pracownicy Szpitala Powiatowego w Brodnicy. W czwartek, 14 października szczepiono się w Świedziebni.Kujawsko-pomorski szczepionkobus rozpoczął trasę po powiecie brodnickim na placu przy boisku w Szczuce w gminie Brodnica. W inauguracji trasy uczestniczył wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, który powiedział między innymi: - W powiecie brodnickim rozpoczynamy tygodniowy okres szczepień korzystając ze szczepionkobusa. Bardzo nam zależy na tym, żeby w tym powiecie, a szczególnie w gminie Brodnica, która okala miasto, rozpocząć tę akcję. Pan wójt przygotował tu trzy lokalizacje, mieszkańcy tej gminy będą mieli łatwy dostęp do szczepień. Musimy pokonać pewne ograniczenia, w powiecie lipnowskim, z którego szczepionkobus przyjechał, udało się zaszczepić 170 osób, to lekka tendencja wzrostowa, choć nie taka, jaka by nas zadowalała. Wzrasta ilość zachorowań i dlatego musimy się szczepić. Musimy nabyć odporność zbiorową, a do tego potrzeba do 70% zaszczepień społeczeństwa, tymczasem jest zaledwie 51, 7%. To dalece za mało i dlatego zachęcamy mieszkańców do wizyty w szczepionkobusie.

Dzięki Wójtowi Gminy Świedziebnia Szymonowi Zalewskiemu, szczepionkobus zawitał także do Świedziebni, gdzie przed Urzędem Gminy Świedziebnia można było zaszczepić się przeciwko coronavirusowi.

Wójt zapytany o celowość przyjazdu szczepionkobusa do Świedziebni powiedział: - Biorąc pod uwagę fakt zaszczepienia się u nas 92 osób w akcji szczepień, którą zorganizowali strażacy w trakcie dożynek gminno-parafialnych, wydaje się, że takie akcje są celowe. Zobaczymy, jaka będzie dzisiaj frekwencja. Otrzymywaliśmy sporo telefonów w sprawie szczepień, zainteresowanie było więc duże. Co ciekawe, nie były to tylko osoby starsze, które będą się szczepić trzecią dawką, ale również sporo pytań pochodziło od osób młodszych. Pytano o to, jaka to będzie szczepionka, dzwoniły nawet mamy, które chciały zaszczepić swoje dzieci. Wydaje mi się, że powinno być sporo osób. Szczepienia będą odbywały się tylko w Świedziebni, bo w przeciwieństwie do gminy Brodnica, która jest rozległa i okala miasto Brodnica, my jesteśmy taką centralną miejscowością, gdzie koncentruje się życie mieszkańców i gdzie się wszyscy spotykają. Oczywiście, jak wszędzie, były wątpliwości, czy będą chętni, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie w trakcie dożynek, jesteśmy dobrej myśli.

Wójt Gminy Świedziebnia Szymon Zalewski miał dobre przeczucia. W gminie Świedziebnia, gdzie do tej pory zaszczepionych było 47,2% mieszkańców, w dniu przyjazdu szczepionkobusa zaszczepiły się 54 osoby.

Szczepionkobus w Świedziebni:


reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.14083 )