WiadomośćMiasto i Gmina Górzno
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 16 października 2020 r., godz. 07:20

Otwarcie części drogi gminnej Szynkówko – Wierzchownia
W dniu 13 października nastąpił odbiór techniczny i otwarcie części drogi gminnej Szynkówko – Wierzchownia etap II na odcinku długości 0,542 km. Droga ta była potrzebna, bardzo oczekiwana i z pewnością przyczyni się do bardziej komfortowego dojazdu do posesji oraz będzie służyła turystom.



W dniu 13 października nastąpił odbiór techniczny i otwarcie części drogi gminnej Szynkówko – Wierzchownia etap II na odcinku długości 0,542 km, w km 0+450 - 0+992. W ramach inwestycji wykonano jezdnię o nawierzchni bitumicznej dwuwarstwowej z mieszanki MMA o szerokości 4,5m ze zjazdami i poboczem. Wykonawcą robót budowlanych było Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp. z o.o. z Brodnicy.

Wartość robót budowlanych wyniosła 219784,44 zł. Inwestycja wsparta była dofinansowaniem z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego kwotą 51800 zł. Uroczystego otwarcia drogi dokonali burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, sołtys Sołectwa Szynkówko Elżbieta Redzińska, komisja z Urzędu Miasta i Gminy Górzno oraz przedstawiciel wykonawcy. Droga ta była potrzebna, oczekiwana i przyczyni się do bardziej komfortowego dojazdu do posesji oraz będzie służyła turystom odwiedzającym tą urokliwą część gminy Górzno.

Przypomnieć należy, że w roku ubiegłym wykonano pierwszy etap przebudowy drogi na odcinku 0,450 km.


reklama

Źródło: UMiG Górzno




Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12672 )