WiadomośćGodziny dla seniorów wracają
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 15 października 2020 r., godz. 10:00

Godziny dla seniorów wracają
Od dzisiaj (15.10.) wracają wyznaczone godziny zakupów dla seniorów, w których mogą oni dokonywać zakupów. W dni powszednie w godzinach 10-12 sklepy spożywcze, drogerie, apteki i placówki pocztowe mają obsługiwać wyłącznie osoby po 60. roku życia - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów.Między godziną 10 a 12 w dni powszednie zakupy będą mogli robić tylko seniorzy, czyli osoby, które ukończyły 60. rok życia. W tym czasie pozostali klienci nie będą obsługiwani. Godziny dla seniorów nie będą natomiast obowiązywały w weekend. Zgodnie z rozporządzeniem, obiekty handlowe lub usługowe, których przeważająca działalność polega na sprzedaży żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, a także obiekty świadczące usługi pocztowe mają przestrzegać tych wytycznych.

Na terenie tych obiektów klienci powinni być poinformowani o godzinach obsługiwania osób powyżej 60. roku życia. "Przepisu nie stosuje się w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia" - zastrzeżono w rozporządzeniu.

A co grozi za wejście do sklepu w godzinach dla seniorów? Kary są bardzo surowe. Policja może wystawić mandat w wysokości 500 zł, a Sanepid może nałożyć karę administracyjną. Za wejście do sklepu w czasie godzin dla seniorów, można otrzymać dodatkowo od 10 do nawet 30 tys. zł kary.

Godziny dla seniorów obowiązują od czwartku 15 października do odwołania.


reklama
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12667 )