WiadomośćAmbulans dla szpitala w Brodnicy
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 07 października 2020 r., godz. 05:24

Ambulans dla szpitala
W ramach pomocy od Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19, Szpital Powiatowy w Brodnicy otrzymał nowy ambulans. To część szerszego projektu antykryzysowego w związku z epidemią. Przekazanie karetki odbyło się przed stacją Ratownictwa Medycznego ZOZ, w miniony czwartek, 1 października.Karetkę przekazał brodnickim ratownikom wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski w obecności starosty brodnickiego Piotra Boińskiego i dyrektora szpitala Dariusza Szczepańskiego.

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom Kujaw i Pomorza oraz ochrony przed epidemią, uruchomił w ramach pakietu antykryzysowego specjalne fundusze i projekty mające w założeniu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. Łączna wartość pomocy w skali województwa wynosi ponad 136 mln zł. Beneficjentami są szpitale, w tym placówki powiatowe, ich pracownicy oraz mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego.

W czwartek, 1 października br., w ramach planu zakupów dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy oddano do użytku ratowników nowoczesny ambulans transportowy o wartości 342 555 zł wraz ze sprzętem, którego koszt wyniósł 55 tys. złotych. Karetka została wyposażona, m. in. w specjalistyczne nosze rozkładane oraz krzesło kardiologiczne z systemem gąsienic pozwalającym na zwożenie pacjenta po schodach.

Ambulans z wyposażeniem to tylko część pomocy dla ZOZ w Brodnicy. Oprócz karetki wsparcie dla szpitala obejmuje zakup respiratorów, pomp infuzyjnych, zamgławiaczy do dezynfekcji, kapsuł do izolacji zakażonych, systemu do monitorowania czynności życiowych chorych na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej wraz z centralnym podglądem oraz kardiomonitorami przy łóżkach. Łączna wartość pomocy od Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla brodnickiego szpitala wynosi 1 291 563,37 zł.


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12623 )