WiadomośćGmina Osiek
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 01 września 2020 r., godz. 07:49

Tabliczki adresowe
Gmina Osiek zachęca mieszkańców do skorzystania z ujednoliconego wzorca tablic adresowych z numeracją domów. Pamiętajmy, że właściciele nieruchomości zabudowanych są zobowiązani umieścić na nieruchomości, w widocznym miejscu, tabliczkę z numerem porządkowym posesji oraz nazwą miejscowości. W przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, oznakowanie z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.Urząd Gminy w Osieku informuje:

Zgodnie z art. 47b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jednolity, Dz.U. z 2020 r. poz. 276, z późn. zm.) właściciele nieruchomości zabudowanych są zobowiązani umieścić na nieruchomości, w widocznym miejscu, tabliczkę z numerem porządkowym posesji oraz nazwą miejscowości. W przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, oznakowanie z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.

Osoby zainteresowane proszone są o złożenie wniosku o tablice adresowe na budynki w Urzędzie Gminy Osiek - pok. nr 4. Zamówienia będą realizowane po otrzymaniu większej ilości wniosków oraz wpłynięciu opłaty.

Projekt tabliczki adresowej:
  • wymiary: 36 cm x 24 cm
  • wykonana z aluminium, oklejona folią odblaskową
  • opłata za 1 tabliczkę wynosi 48,00 zł brutto. Opłatę należy uiścić w pokoju nr 4 u p. Agnieszki Bełcik

Tabliczki mają znaczenie nie tylko estetyczne czy też logistyczne (dotarcie listonosza, kuriera, śmieciarki itp.). Przede wszystkim służą poprawie bezpieczeństwa, ponieważ ułatwią dojazd pod wskazany adres służbom medycznym czy straży pożarnej.

Druki wniosków dostępne są do pobrania oraz w Urzędzie Gminy, pok. nr. 4.


reklama

Źródło: UG Osiek
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12481 )