WiadomośćGOK w Górznie informuje
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 27 maja 2020 r., godz. 12:11

Kultura w sieci z Górzna
Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego Kultura w sieci, finansowanego ze środków MKIDN. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty, w tym projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie zatytułowany "Poezja w sieci".Gminny Ośrodek Kultury w Górznie jest również jednym z beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci". Projekt zatytułowany "Poezja w sieci" uzyskał dofinansowanie 24 000,00 zł na przeprowadzenie pogłębiających warsztatów on-line ze specjalistami, mentorami z zakresu aktorstwa, fotografii, muzyki oraz wideo.

Warsztaty mają na celu wybór utworów przez grupę uczestników, przygotowanie własnej ich interpretacji oraz zilustrowanie go muzycznie, fotograficznie albo za pomocą wideo. W ten sposób blisko 10 zamkniętych form artystycznych utworów poetyckich, które trafią do sieci. Działanie potrwa 3 miesiące.

Zadanie ma celu obudzenie twórczości własnej oraz zbudowania choć namiastki kontaktów i komunikacji w czasie izolacji i zamknięcia oraz działań, które mogą stać się kreatywną odskocznią od szkoły.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Kultura w sieci:

reklama

Źródło: Krzysztof Magdziak dyrektor GOK w Górznie
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.12113 )