WiadomośćGmina Świedziebnia
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek, 03 czerwca 2019 r., godz. 11:01

IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej w Janowie
30 maja w świetlicy wiejskiej w Janowie odbyła się dziewiąta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Obcojęzycznej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Recytujący oceniani byli w trzech kategoriach: język angielski klasy I-III i IV-VI oraz języki obce klasy VII- VIII i gimnazjalne.Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardo wysoki poziom, ale jury musiało wyłonić najlepszych. Okazali się nimi:
  • Blanka Kowalewska (SP w Wielkim Leźnie) I-III język angielski
  • Karol Malinowski (Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2 w Brodnicy) IV-VI język angielski
  • Otylia Wojtarowicz (SP w Świedziebni) klasy VII- VIII i gimnazjalne

Wśród nagrodzonych znalazła się również reprezentantka gospodarzy Zofia Szczutowska – uczennica klasy IV SP w Janowie. Podczas obrad jurorów występowały uczennice Gimnazjum w Świedziebni i Szkoły Podstawowej w Janowie, które zaśpiewały piosenki w językach: rosyjskim, niemieckim, francuskim i angielskim.

Całe przedsięwzięcie jest doskonałą okazją do integracji dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich nauczycieli. Zasługą sponsorów był poczęstunek i nagrody.

Do grona dobroczyńców konkursu należą:[list]Starostwo Powiatowe w Brodnicy, radny powiatu brodnickiego Piotr Burkwicz, Gotec Polska, Przedsiębiorstwo Budowlane KOM-BUD, Przedsiębiorstwo GABAR, Firma MULTI, i wydawnictwo Pearson. Uroczystość oglądali i oklaskiwali goście zaproszeni przez organizatorów: Stanisław Czajkowski naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury i Sportu, wizytator Anna Sawicka oraz radny powiatu brodnickiego Piotr Burkwicz.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim za zainteresowanie i okazaną pomoc, gratulują nagrodzonym i wyróżnionym i zapraszają na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.


reklama

Źródło: SP w Janowie

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej /fot. nadesłane:
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.10214 )