WiadomośćIV Nocny Spływ Kajakowy po Pojezierzu Brodnickim
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 29 maja 2019 r., godz. 07:50

IV Nocny Spływ Kajakowy po Pojezierzu Brodnickim
Korsarz - organizator spływów kajakowych zaprasza na IV Nocny Spływ Kajakowy po Pojezierzu Brodnickim o długości 12 km, który odbędzie się 15 czerwca na trasie Partęczyny - Rytebłota. Oprócz spływu kajakowego przewidziano wiele atrakcji na polu namiotowym, a wśród nich wioska zawodów dawnych, pokazy artystyczne i zabawę w słowiańskich klimatach.Na profilu facebookowym czytamy:

W tym roku naszym partnerem została Gmina Zbiczno oraz Kajakmania i razem zaprosimy was na nasze pole namiotowe w Rytychbłotach na IV Nocny Spływ Kajakowy po Pojezierzu Brodnickim Partęczyny - Rytebłota 12 km. Podczas tej edycji zmienimy trochę formułę wydarzenia i zaczniemy już o godz. 15:00 żywą lekcją historii.

Powstanie wioska zawodów dawnych - zaprezentują się stoiska pszczelarskie, garncarskie, tkackie, kowalskie, serowarskie, zielarskie, florystyczne. Dodatkowo w godz. 15:00 - 19:00 będzie działać szkółka wędkarska dla dzieci i dorosłych. Wioska zawodów dawnych będzie działać do godz. 19:30. Wejście w tym czasie na pole namiotowe jest bezpłatne.

Spływ kajakowy rozpoczniemy:
17:00 - 18:30 weryfikacją uczestników na polu namiotowym w Rytychbłotach
18:45 wyjazd do Partęczyn miejsce startu
19:30 rozpoczęcie spływu
23:00 przypłynięcie do Rytychbłot - posiłek
23:40 pokaz artystyczny grupy Macieja Zajdy, po którym przeprowadzimy konkurs najpiękniejszych wianków potem je oczywiście je puścimy (wianki pochodnie każdy robi we własnym zakresie).
Kończymy nocnymi kąpielami, oraz 2 godzinną zabawą w starych słowiańskich klimatach.

Organizator zapewnia transport kajaków oraz uczestników z Rytychbłot do Partęczyn, podczas spływu miejsce w kajaku 2 os. kamizelkę asekuracyjną, wiosło, ciepły posiłek, zabezpieczenie ratownicze, ubezpieczenie, miejsce na polu namiotowym. Koszt spływu 80 zł za osobę płatne do 31.05.2019 numer konta na stronie http://www.kajakibrodnica.pl/kontakt po tym okresie cena spływu wynosi 100 zł. Zwracamy uwagę na ograniczoną liczbę miejsc. Termin zgłoszeń do 12.06.2019.


reklama

Źródło: facebook.com/WypozyczanieKajakowSplywyKajakowekorsarz/
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.10173 )