Zaloguj się | Rejestracja

Wręczenie umów o dofinansowanie

środa, 13 marca 2019 r., godz. 14:19  |  Wersja do druku

W środę, 13 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia umów o dofinansowanie 16 projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Umowy wręczył marszałek Piotr Całbecki.Budowa mikroinstalacji fotowoltaicznych, termomodernizacja budynków, rozbudowa gminnych sieci wodno-kanalizacyjnych, zakup sprzętu medycznego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy i wyposażenia pracowni centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz projekty edukacyjne skierowane do uczniów i nauczycieli - wartość dofinansowania wszystkich 16 umów to ponad 20 milionów złotych.

Wśród 16 umów znalazły się umowy na wsparcie budowy nowego budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz rozbudowę istniejących pracowni. Inwestycja obejmie także wyposażenie pracowni w sprzęt komputerowy i nowe meble. Celem projektu jest zwiększenie dostępności oraz poprawa jakości i warunków świadczenia usług edukacyjnych w zakresie szkolnictwa zawodowego na obszarze powiatu brodnickiego. Przedmiotem projektu jest budowa nowego budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Aleja Leśna 2, przeznaczonego na pracownie kształcenia zawodowego oraz wykonanie robót budowlanych prowadzących do utworzenia dwóch pracowni kształcenia zawodowego i pomieszczenia gospodarczego w istniejącym budynku oświatowym przy ul. Karbowskiej 29. Inwestycja obejmuje wyposażenie wszystkich pracowni kształcenia zawodowego objętych projektem oraz sali dydaktycznej. W projekcie przewidziano także działania z zakresu e-edukacji, tj. wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego i sali dydaktycznej w sprzęt komputerowy, który wpłynie na poprawę efektywności procesu kształcenia. Wartość dofinansowania - 1 725 000,00 zł.

Wsparcie finansowe otrzymało również Jabłonowo Pomorskie. Grupę docelową w proj. stanowią nauczyciele kształcenia ogólnego i uczniowie 3 szkół podstawowych gminy Jabłonowo Pomorskie: Szkoły Podstawowej w
Jabłonowie Pomorskim: 238 uczniów, SP w Góralach: 70 uczniów, SP w Płowężu: 42 uczniów. Celem projektu jest wzrost jakości procesów kształcenia poprzez unowocześnienie oferty edukacyjnej i zaplecza technicznego szkół podstawowych. Także podniesienie kompetencji kluczowych uczniów i podniesienie kompetencji nauczycieli, polegających min. na wsparciu kompetencji kluczowych, wzmocnieniu nauczania opartego na eksperymentach, praktycznym wykorzystaniu narzędzi TIK (multimedialnych) oraz indywidualizacji wsparcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Projekt zakłada także doposażenie 2 pracowni szkół podstawowych w sprzęt TIK (multimedialnych), indywidualizacji wsparcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz doposażenie pracowni dydaktycznych w 3 szkołach. Wartość dofinansowania wynosi 467 380,60 zł.


reklama

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama