Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia

środa, 13 marca 2019 r., godz. 12:42  |  Wersja do druku

W poniedziałek 4 marca w Urzędzie Gminy w Świedziebni odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom". Głównym celem konkursu jest promocja przepisów pożarowych, ale także historii, tradycji czy sprzętu straży pożarnej. Rywalizacja o najlepsze miejsca toczyła się w dwóch grupach - szkoły podstawowe oraz gimnazja.Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Uczestnicy startujący w 3 kategoriach wiekowych obejmujących: szkołę podstawową, gimnazjum oraz szkołę ponadgimnazjalną zmagania rozpoczynają od etapu środowiskowego (na szczeblu wsi, osiedli, szkół). Następne są eliminacje gminne, miejskie, miejsko-gminne. Najlepsi w swoich kategoriach w gminie lub miastach będą startować na etapie powiatowym, zaś ich zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które wyłonią po 2 osoby z każdej grupy, które zostaną zaproszone na eliminacje centralne.

ZAKRES TEMATYCZNY TURNIEJU
1. Tradycja i historia straży pożarnych.
2. Umiejętności i przepisy z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa.
3. Organizacja i zadania ochrony przeciwpożarowej.
4. Organizacja i zadania OSP oraz ich Związku.
5. Przyczyny oraz okoliczności powstania i rozprzestrzeniania się pożarów.
6. Organizacja i prowadzenie akcji ratowniczej.
7. Sprzęt ratowniczo – gaśniczy.
8. Instalacje i urządzenia przeciwpożarowe.
9. Zabezpieczenia przeciwpożarowe - budynków, lasów, zbiorów, transportu i składowania palnych płodów rolnych, substancji niebezpiecznych.
10. Zasady ewakuacji ludzi i mienia z pomieszczeń na wypadek pożaru.
11. Zasady udzielania pomocy przedlekarskiej.
12. Tematyka proponowana przez współorganizatorów ( sponsorów ) Turnieju.

Etap gminny odbył się w Urzędzie Gminy Świedziebnia w dniu 4 marca. Po teście pisemnym na trójkę najlepszych zawodników czekały pytania ustne, na które musieli odpowiedzieć przed komisją konkursową. Dwójka najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 22 marca w Komendzie Powiatowej PSP w Brodnicy.

Nagrodą za udział w konkursie jest wycieczka dla wszystkich uczestników ufundowana przez Wójta Gminy Świedziebnia Szymona Zalewskiego. Organizatorem konkursu był: Urząd Gminy w Świedziebni oraz Zarząd Gminny OSP RP w Świedziebni.


reklama

Źródło: OSP w Świedziebni

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama