Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

piątek, 08 marca 2019 r., godz. 11:10  |  Wersja do druku

W świetlicy wiejskiej w Karbowie odbyło się zebranie z mieszkańcami tego sołectwa. Miało ono na celu przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących podziału sołectwa Karbowo i utworzenia trzech odrębnych sołectw. W głosowaniu dotyczącym podziału na trzy sołectwa uczestniczyło 61 osób, z czego 53 osoby były za podziałem.W dniu 4 marca w świetlicy wiejskiej w Karbowie odbyło się zebranie z mieszkańcami tego sołectwa w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących podziału sołectwa Karbowo i utworzenia trzech odrębnych sołectw. Z inicjatywy radnych gminy Brodnica, wójt przygotował projekt uchwały w sprawie podziału sołectwa i ogłosił konsultacje społeczne.

Sołectwo Karbowo jest największym sołectwem gminy Brodnica i obejmuje obszar całej miejscowości Karbowo oraz Tamy Brodzkiej. Wieś Karbowo jest najliczniejszą miejscowością w gminie, ze stale rosnącą liczbą mieszkańców, która na koniec 2018 roku wynosiła 2069 osób, co stanowi 25% mieszkańców gminy Brodnica. Podział sołectwa Karbowo na mniejsze jednostki pozwoli nie tylko na uzyskanie większych środków finansowych z funduszu sołeckiego, ale także ułatwi mieszkańcom podejmowanie decyzji w sprawie zaspokajania ich potrzeb w najbliższej okolicy (drogi, chodniki, place zabaw, oświetlenie itp.). Również sołtysom łatwiej będzie poznać i reprezentować potrzeby mniejszej (po podziale) liczby mieszkańców, mieszkających na mniejszym i bliższym obszarze.

Zaproponowany podział sołectwa Karbowo na trzy odrębne sołectwa jest taki sam, jak podział sołectwa Karbowo na okręgi wyborcze (przyjęty uchwałą nr XXXVI/226/18 Rady Gminy Brodnica z dnia 12 marca 2018 r. w sprawie okręgów wyborczych). Celem konsultacji było poinformowanie mieszkańców sołectwa o treści dokumentu oraz zebranie ich uwag, opinii i wniosków. Podczas zebrania w Karbowie przeprowadzono głosowanie nad konsultowanym projektem uchwały. W głosowaniu uczestniczyło 61 osób. Wyniki głosowania mieszkańców Karbowa przedstawiają się następująco: za podziałem - 53 głosy, przeciw - 6 głosów i wstrzymujących się - 2 głosy.

Kolejnym etapem wprowadzenia podziału sołectwa Karbowo będzie rozpatrzenie projektu uchwały na najbliższej sesji Rady Gminy Brodnica. Po podjęciu uchwały przez radę, ogłoszone zostaną terminy wyborów sołtysów i rad sołeckich do nowo utworzonych sołectw.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Spotkanie konsultacyjne w Karbowie/fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama