Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

poniedziałek, 04 marca 2019 r., godz. 10:39  |  Wersja do druku

W niedzielę, 3 marca w Górznie odbył się III Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2019 Tropem Wilczym oraz Pamięci Plutonów "Wilka" i "Zjawy". Celem imprezy jest popularyzacja wiedzy i treści historycznych na temat żołnierzy wyklętych, promowanie biegania i zdrowego stylu życia, integracja mieszkańców Trójstyku i popularyzacja walorów przyrodniczo-turystycznych Nadleśnictwa Brodnica.Pogoda nie była zbyt łaskawa, ale na miejscu III Biegu Pamięci Żołnierzy Plutonów "Wilka" i "Zjawy" w Górznie, na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, zjawiło się wielu zawodników. Podobnie jak w ubiegłym roku, proponowane były do wyboru trzy dystanse. W ramach III Biegu Pamięci Żołnierzy Plutonów "Wilka" i "Zjawy" biegano na dystansach: 10 km, oraz 196,3 m, uczestniczono również w ogólnopolskiej akcji VII Bieg Tropem Wilczym obejmującym dystans 1963 m, rozgrywanym na malowniczej trasie Rezerwatu Szumny Zdrój. Na ogromne uznanie zasługuje fakt, że w biegu na 196,3 m brali udział wszyscy uczestnicy.

Celem imprezy jest popularyzacja wiedzy i treści historycznych na temat żołnierzy wyklętych, promowanie biegania i zdrowego stylu życia, integracja mieszkańców Trójstyku i popularyzacja walorów przyrodniczo-turystycznych Nadleśnictwa Brodnica. Biegali duzi i mali, a nawet psy na smyczy. Jak zwykle było rodzinnie i sympatycznie. Trasy były niezwykle malownicze, a zawodnikom zapewniono ciepłe posiłki i miejsca odpoczynku. Były także pamiątkowe medale.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno przygotowało na tę okoliczność specjalną mini-wystawę poświęconą żołnierzom wyklętym. Były także opowieści o dawnych czasach, bo gośćmi imprezy byli Irena Bala, Ewa Rzeszutko (autorka książki "Niezłomni znad Welu, Brynicy, Wkry i Drwęcy" ) i Andrzej Sarnowski.

O godzinie 12:00 pod pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych, przy Leśniczówce Górzno, odbyła się uroczystość złożenia kwiatów, odśpiewano także hymn państwowy. Krótkie przemówienia wygłosili burmistrz Tomasz Kinicki i poseł na Sejm Zbigniew Sosnowski.

Organizatorami biegu byli: Urząd Miasta i Gminy Górzno - Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brodnica, nadleśniczy Grzegorz Karolak. Honorowy patronat nad imprezą objął dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce Jacek Karczewski.

Po rozegranym biegu na 10 km, zwyciężczyni w kategorii kobiet Teresa Kamińska z Miesiączkowa powiedziała: - Dobrze się biegło, z początku było trochę pod górkę, ale później super. Biegam już trzeci raz, w zeszłym roku też zajęłam pierwsze miejsce.

Igor Olszewski i Tomasz Kuźniarski, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w kategorii mężczyzn w biegu na 10 km powiedzieli na temat biegu: - Trasa zmienna, dużo podbiegów i zbiegania, sporo błota. Początek bardzo trudny, ale później to już z górki. Jesteśmy tutaj po raz pierwszy, było lajtowo.

Wyniki biegów na poszczególnych dystansach:

10 km Kobiety:
1. Teresa Kamińska
2. Aneta Murawska
3. Ewelina Kwas

10 km Mężczyźni:
1. Igor Olszewski
2. Tomasz Kuźniarski
3. Zenon Szrul

1963 m Kobiety:
1. Julia Kruszewska
2. Agnieszka Kalisz
3. Sylwia Madejewska

1963 m Mężczyźni:
1. Tomasz Kuźniarski
2. Igor Olszewski
3. Łukasz Żbikowski

196,3 m Dziewczynki:
1. Wiktoria Aleksandrowicz
2. Aleksandra Kalisz
3. Julia Roszczyk

196,3 m Chłopcy:
1. Krzysztof Skarżyński
2. Bartłomiej Jankowicz-Fiedor
3. Karol Gajtkowski

Na słowa uznania i pochwałę zasługuje start Natalii Żbikowskiej, 11 latki, która pokonała pełen dystans 10 km.

Organizatorzy III Biegu Pamięci Żołnierzy Plutonów "Wilka" i "Zjawy" dziękują firmom, instytucjom i osobom prywatnym, które wsparły przedsięwzięcie. Byli to:
 • poseł na Sejm RP Zbigniew Sosnowski
 • poseł na Sejm RP Paweł Szramka
 • PUK Lipno, prezes Marcin Kawczyński
 • Koło Gospodyń Wiejskich Gminy Górzno
 • UNIFREEZE Miesiączkowo Sławomir Krajnik
 • Grawer GRAF Grzegorz Gurkowski
 • Restauracja "Nad Brynicą"
 • Gospodarstwo Sadownicze Maciej Grochowalski
 • Monika Tryniszewska-Skarżyńska
 • Dariusz Pudełko
 • Agata Sobieszyńska
 • Usługi Transportowe Marzena i Tomasz Stawiccy
 • Firma KORSARZ Krzysztof Wiśniewski
 • Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA
 • Usługi Transportowe Marzena i Tomasz Stawiccy
 • OSP Górzno
 • Jacek Warmiński

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji sportowej czuwał Jacek Warmiński, a całą imprezę nadzorował i koordynował Robert Sargalski.


reklama

Biegi w Górznie. :Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama