Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Bartniczka

niedziela, 24 lutego 2019 r., godz. 12:33  |  Wersja do druku

W Urzędzie Gminy Bartniczka uroczyście wręczono stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe. W tym roku po raz drugi, z rąk wójta gminy Bartniczka Wiesława Biegańskiego, stypendia otrzymała trójka zwycięzców zawodów sportowych rangi mistrzowskiej z terenu gminy.Stypendia otrzymali:

Łukasz Magalski – mieszkaniec Łaszewa, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w lekkoatletyce w biegu na 1500 m. Łukasz trenuje lekkoatletykę w MUKL Brodnica od pięciu lat pod okiem trenera Zenona Rosińskiego. Aktualnie przygotowuje się do sezonu letniego i będzie startował w biegach sprinterskich przez płotki. Przyznano mu stypendium w wysokości 250 złotych przez okres 10 miesięcy.

Karol Durszlewicz – 17-letni mieszkaniec Komorowa, za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy w MMA Junior w kat. do 61 kg. Karol trenuje w klubie Fight Team MMA Brodnica pod okiem trenera Radosława Szpakowskiego. Karol sportami walki interesuje się od dawna. Przez dwa lata trenował boks w klubie Gladiator z sukcesami. Ma na swoim koncie brązowy medal w kategorii kadet zdobyty w Mistrzostwach Polski w Boksie w 2017 roku w Pułtusku. Jest uczniem Technikum Budowlanego w CKZiU w Brodnicy. W ślady starszego brata idzie także młodszy Aleksander, który w kategorii młodzik zdobył złoty medal w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Boksie w 2017 roku w Grudziądzu. Teraz tak jak brat trenuje MMA. Rodzice obu braci – Agnieszka i Paweł są dumni z osiągnięć sportowych swoich synów. Karol także w roku ubiegłym został wyróżniony stypendium za swoje osiągnięcia sportowe. W tym roku będzie otrzymywał stypendium w wysokości 450 złotych przez okres 10 miesięcy.

Jolanta Lewandowska – mieszkanka Bartniczki, za zdobycie srebrnego medalu w kręgle klasyczne i bowling w mistrzostwach Europy. Należy do brodnickiej sekcji Włocławsko-Brodnickiego Klubu Sportowego Niewidomych i Słabowidzących "Pionek". Wychowała siedmioro dzieci, a teraz z pasją uprawia na wysokim, mistrzowskim poziomie sport. Mimo problemów ze wzrokiem, świetnie radzi sobie. Od 2016 roku jest członkiem polskiej kadry w kręglach klasycznych i od tego roku w bowlingu. W 2017 roku została wicemistrzynią Polski. Ma w swojej kolekcji także brązowy medal z ME zdobyty w Serbii w kat. tandem mix B-2. Jolanta Lewandowska będzie otrzymywać stypendium w wysokości 450 złotych przez okres 10 miesięcy. Pani Jolanta niestety nie mogła wziąć udziału w spotkaniu.


reklama

Źródło: UG Bartniczka

Nagrodzeni za osiągnięcia sportowe/fot. UG Bartniczka:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama