Zaloguj się | Rejestracja

Konwent Wójtów w Unisławiu

piątek, 08 lutego 2019 r., godz. 10:21  |  Wersja do druku

W czwartek, 7 lutego w Unisławiu w powiecie chełmińskim odbyło się posiedzeniu Konwentu Wójtów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W odnowionym składzie, zebrano się po raz pierwszy po ubiegłorocznych wyborach samorządowych, a wśród gremium znalazła się czwórka nowo wybranych wójtów z powiatu brodnickiego.W pierwszej, zamkniętej części obrad konwent wybrał nowe prezydium i składy grup roboczych, odbyła się też dyskusja na temat zadań, jakie stoją przed zgromadzeniem w tym roku. W drugiej części spotkania uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober.

W programie znalazły się informacje na temat ważnych dla wiejskich samorządów lokalnych kwestii – m.in. na temat udziału gmin w rozpoczynających się właśnie pracach nad Strategią Województwa 2021+, realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i stanu wdrażania adresowanych do społeczności wsi segmentów Regionalnego Programu Operacyjnego. Przestawiono też informację na temat zasad składania wniosków i kryteriów przyznawania środków z Funduszu Dróg Samorządowych, który jest nowym rządowym narzędziem wspierania inwestycji drogowych (budowy, przebudowy i remontów) samorządów gminnych i powiatowych, a w określonych sytuacjach także wojewódzkich.

Konwent Wójtów Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest regionalną organizacją samorządu terytorialnego, zrzeszającą wybieranych w bezpośrednich wyborach liderów stojących na czele wiejskiego samorządu gminnego. W Kujawsko-Pomorskiem mamy 92 gminy wiejskie, w których mieszka łącznie jedna trzecia mieszkańców województwa.

W obradach Konwentu Wójtów uczestniczyła czwórka nowo wybranych wójtów gmin: Brodnica - Adam Zalewski, Brzozie - Danuta Kędziorska, Osiek - Paweł Chudy i Zbiczno - Magdalena Golubska.

Konwent Wójtów w Unisławiu. Od lewej wójt gminy Osiek Paweł Chudy, wójt gminy Zbiczno Magdalena Golubska, wójt gminy Brodnica Adam Zalewski/fot. dzięki uprzejmości wójta gminy Brodnica Adama Zalewskiego. :
reklama

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama