Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

poniedziałek, 04 lutego 2019 r., godz. 07:55  |  Wersja do druku

W Urzędzie Miasta i Gminy Górzno oddano do użytku wyremontowane pomieszczenia i zupełnie nową klatkę schodową. Teraz mieszkańcy i pracownicy urzędu będą mogli funkcjonować w estetycznych pomieszczeniach i bezpiecznych warunkach. Dzięki nowej instalacji c.o., urząd stał się też bardziej ekologiczny. To pierwszy etap inwestycji.W Urzędzie Miasta i Gminy Górzno zakończono pierwszy etap inwestycji, dzięki której między innymi wyremontowano część pomieszczeń urzędu i klatkę schodową. Oddając do użytku wyremontowane pomieszczenia Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki powiedział:

- Inwestycja, którą właśnie zakończyliśmy to "Rozbudowa i przebudowa budynku użyteczności publicznej w centrum Miasta i Gminy Górzno etap I". Obiekt Urzędu Miasta i Gminy Górzno, oprócz drobnych remontów i częściowej termomodernizacji pozostawał w niezmienionym wyglądzie od wielu lat. Jego stan corocznie się pogarszał, biura były zalewane przez nieszczelności w dachu. Obiekt posiadał wielu współwłaścicieli i dwóch lokatorów. Przez dwa lata uregulowaliśmy stan prawny budynku, lokatorom przydzieliliśmy lokale zastępcze, w chwili obecnej Gmina jest właścicielem budynku. Wszystkie te trudności powodowały, że inwestycję, która właśnie została zakończona, rozpoczęto w roku ubiegłym. Koszt jej zamknął się w kwocie 450 312,51 zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty administracyjne - około 23 800 zł.

Wybudowaliśmy nową kotłownię, która przylega do bryły urzędu od strony podwórka. Zainstalowaliśmy w niej piec c.o. o mocy 50 kW na pelet i całą instalację w urzędzie. Wykonaliśmy instalację elektryczną z nowoczesnymi lampami, nową instalację informatyczną, teleinformatyczną, telekomunikacyjną, zainstalowaliśmy przeszło kilometr nowych kabli. Wybudowaliśmy nowoczesną klatkę schodową, korytarze zrobiły się bardziej przestrzenne. Jest nowe pomieszczenie biurowe dla sekretarza, nowe wejście do urzędu, dwa pomieszczenia socjalne dla pracowników, trzy pomieszczenia sanitarne, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Zyskaliśmy 9 pomieszczeń, 5 biur, 2 pomieszczenia socjalne, 2 pomieszczenia sanitarne, klatkę schodową i przestrzenny korytarz.

Dziś jest dobry czas, by podziękować wielu osobom, które przyczyniły się do powstania inwestycji. Chciałbym podziękować tu radnym Rady Miejskiej Górzna za ich współpracę. Dziękuję wykonawcy firmie Hydraulika Artur Karczewski z Brodnicy, który przy pomocy podwykonawców wykonał tę inwestycję, projektantowi pani Hannie Pradziad HP Konstrukcje, inspektorowi nadzoru, którym był pan Sławomir Mańka. Dziękuję pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Górzno za zaangażowanie i pomoc, Zakładowi Usług Komunalnych, który także wykonał tu swoje prace. Jednocześnie przepraszam mieszkańców za 2,5 miesiąca utrudnień i pracowników za niedogodności w pracy. Myślę, że wszystkie te utrudnienia warte były tego, co mamy teraz. W tym roku planowany jest drugi etap inwestycji, polegający na odświeżeniu wszystkich pozostałych biur i pomieszczeń w drugiej części urzędu, a także USC.reklama

Uroczyste otwarcie w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama