Zaloguj się | Rejestracja

Sesja Osób Niepełnosprawnych w Toruniu

środa, 30 stycznia 2019 r., godz. 13:42  |  Wersja do druku

W środę, 30 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się X Specjalna Sesja Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem spotkania jest samorząd województwa we współpracy ze stowarzyszeniem Akcja Zdrowie i Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Toruniu.To kolejna edycja tego wydarzenia, które co roku spotyka się z szerokim zainteresowaniem wśród osób dotkniętych różnymi niepełnosprawnościami. Założeniem organizatorów jest identyfikacja, prezentacja i popularyzacja problemów prawnych, ekonomicznych i społecznych osób niepełnosprawnych oraz szukanie propozycji ich konkretnych rozwiązań. W sesji wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych reprezentujących interesy środowisk osób niepełnosprawnych, a także warsztatów terapii zajęciowej z całego województwa.

Podczas obrad zgłaszali interpelacje, sygnalizując potrzeby osób niepełnosprawnych i wskazując czynniki niekorzystnie wpływające na jakość ich życia. Kancelaria Sejmiku przekaże interpelacje do podmiotów mogących pomóc w rozwiązaniu danego problemu. W tym roku sesji osób niepełnosprawnych przewodziło prezydium w składzie: przewodniczący sejmiku Ryszard Bober, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść, pełnomocnik Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PFRON ds. współpracy z samorządami i administracją publiczną Piotr Kopyciński, prezes Stowarzyszenia Akcja Zdrowie, przewodnicząca Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego Jolanta Pisarska-Bitowt oraz pełnomocnik zarządu województwa ds. osób Niepełnosprawnych Maria Dreszer.

Wśród uczestników znaleźli się także przedstawiciele z powiatu brodnickiego - Tomasz Przybicki, Lechosław Żukowski i Łukasz Beiger z WTZ Brodnica.


reklama

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

Sesja Osób Niepełnosprawnych/fot. Mikołaj Kuras:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama