Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Bobrowo

poniedziałek, 28 stycznia 2019 r., godz. 09:09  |  Wersja do druku

W dniu 10 stycznia w sali Ośrodka Kultury w Bobrowie odbył się Gminny Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Był on połączony z eliminacjami rejonowymi do Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Brodnicy. Jego uczestnicy wykonywali tradycyjne kolędy, jak również pastorałki i piosenki o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia.W festiwalu wzięli udział soliści oraz zespoły. Komisja oceniała uczestników wg następujących kategorii: szkoły podstawowe kl. 1-3, szkoły podstawowe kl. 4-6 oraz szkoły podstawowe kl. 7, 8 i klasy gimnazjalne.
W składzie komisji oceniającej wykonawców znaleźli się Joanna Nehring-Roszkowska, instruktor w Brodnickim Domu Kultury oraz Stanisław Czajkowski, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu ze Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Komisja zakwalifikowała najlepszych wykonawców do wielkiego finału w Brodnickim Domu Kultury.

W kategorii soliści kl. 1-3 do powiatu zakwalifikowały się:
  • Amelia Cackowska ze Szkoły Podstawowej z Nieżywięcia
  • Julia Heba ze Szkoły Podstawowej z Kruszyn
  • Nicol Pawlewicz ze Szkoły Podstawowej w Bobrowie
  • Kalina Jarosz ze Szkoły Podstawowej im. Małgorzaty Sulek z Drużyn

W kategorii soliści kl. 4-6 najlepiej zaśpiewali:
  • Marta Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach
  • Łukasz Beimin ze Szkoły Podstawowej z Kruszyn
  • Marcelina Gogolińska ze Szkoły Podstawowej w Nieżywięciu
  • Wojciech Orłowski ze Szkoły Podstawowej im. Małgorzaty Sulek z Drużyn

W kategorii soliści kl. 7, 8 i klasy gimnazjalne komisja wybrała Magdalenę Kosakowską ze Szkoły Podstawowej z Bobrowa. W kategorii zespoły kl. 4-6 komisja wybrała zespół Śnieżynki z Nieżywięcia i zespół Czwartacy ze szkoły z Małk.

Wójt gminy Paweł Klonowski wręczył zwycięzcom książki ufundowane przez Urząd Gminy w Bobrowie.


reklama

Źródło: Dorota Sikorska

XX Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek/fot. nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama