Pożar w Lembargu

środa, 16 stycznia 2019 r., godz. 12:59  |  Wersja do druku

Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz oraz sołtys wsi Lembarg Piotr Małkowski zwracają się z apelem o udzielenie pomocy rodzinie Państwa Wiśniewskich, która w wyniku pożaru straciła cały swój dobytek. Ogień strawił wszystko co posiadali.

Państwo Wiśniewscy wraz z 4 dzieci (Asia 25 lat, Sylwia 24 lata, Emil 19 lat, Ania 18 lat) zostali bez dachu nad głową. Stracili wszystko, o co zabiegali przez całe życie. Rodzinie od razu zapewniony został tymczasowy lokal mieszkalny. Rodzina Państwa Wiśniewskich z Lembarga straciła dom w wyniku pożaru, do którego doszło we wtorek, 15 stycznia 2019 roku. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej dom był już niemal w całości objęty pożarem.

Gorąco apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość pomocy poszkodowanym, zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem - zwraca się burmistrz Przemysław Górski szukając wsparcia dla pogorzelców.

Każda udzielona pomoc może pomóc w niwelowaniu zniszczeń spowodowanych pożarem, pomoże odbudować spalony dom. Konto, na które można wpłacać pomoc:

Ewa i Andrzej Wiśniewscy

tytuł przelewu: "POMOC DLA PAŃSTWA WIŚNIEWSKICH"

Od piątku, 18 stycznia do czwartku, 24 stycznia 2019 roku, będzie przeprowadzona zbiórka odzieży, sprzętu AGD, mebli oraz materiałów budowlanych dla poszkodowanej rodziny. Dary prosimy przekazywać do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pomorskim, ul. Główna 22 w godzinach urzędowania od 7:00 – 15:00 (tel. kontaktowy: 56 4957035).

Rozmiary potrzebnych ubrań:
Męskie rozmiar: XXL