Gmina Brodnica

piątek, 09 listopada 2018 r., godz. 10:03  |  Wersja do druku

W połowie października w Szkole Podstawowej im. Królewny Anny Wazówny w Gorczenicy odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Na uroczystość przybyli rodzice, zaproszeni goście oraz koledzy i koleżanki z klasy drugiej.

Zaproszonych na uroczystość gości powitała dyrektor Elżbieta Krajnik. Był to bardzo ważny dzień dla wszystkich pierwszaków. Uczniowie zaprezentowali w tym dniu program artystyczny, wykazali się wiedzą dotyczącą szkoły oraz naszego kraju. Prezentem dla pierwszoklasistów była wystawiona bajka ” Koziołek Matołek w Gorczenicy”, którą przedstawiła klasa druga.

Po zakończonej części artystycznej, uczniowie uroczyście ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor Elżbieta Krajnik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczył Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski, a także obdarował dzieci słodkościami i złożył życzenia uczniom i rodzicom.

Dyrektor szkoły przekazała klasie pod opiekę kwiat doniczkowy i życzyła pierwszoklasistom, aby wytrwale dążyli do swojego celu i odnosili liczne sukcesy pod kierunkiem nauczycieli i rodziców. Rada Rodziców ufundowała upominki w formie "Rożka obfitości". Szkolna uroczystość zakończyła się przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców klasy pierwszej.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Gorczenicy /fot. nadesłane:

Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.