Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

piątek, 12 października 2018 r., godz. 09:50  |  Wersja do druku

Jak informują policyjne doniesienia, na drogach pojawił się wysyp nietrzeźwych kierujących pojazdami. Tylko w ciągu dwóch dni udało się zatrzymać nietrzeźwego rowerzystę, motorowerzystę i kierowcę samochodu osobowego.W środę, 10 października tuż przed godz. 15:00, patrol dzielnicowych z Górzna w miejscowości Gołkowo zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę. W trakcie legitymowania 37-latka, policjanci poddali go badaniu alkotestem. Policyjne urządzenie wykazało, że cyklista ma ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ukarali rowerzystę, mieszkańca powiatu brodnickiego, mandatem karnym w wysokości 500 złotych i zakazali dalszej jazdy.

Tego samego dnia dzielnicowi z Górzna przemieszczając się na interwencję do miejscowości Dzierzno, zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, który kierując jednośladem nie mógł utrzymać równowagi. Funkcjonariusze poddali 57-latka badaniu alkotestem, po czym okazało się, że mieszkaniec powiatu brodnickiego ma ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do Posterunku Policji w Górznie, skąd po niezbędnych czynnościach został zwolniony do miejsca zamieszkania. Pijany motorowerzysta musi się liczyć z konsekwencjami, które poniesie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 11 października około godz. 5:30 policjanci z Górzna w miejscowości Świedziebnia, w ramach prowadzonych od wczesnych godzin rannych działań pn. "Trzeźwy kierujący" , zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Funkcjonariusze poddali kierującego badaniu alkotestem. 34-letni kierowca miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, gdyż wcześniej zostało mu zatrzymane. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, 34-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.


reklama

Źródło: asp.szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama