Zaloguj się | Rejestracja

Nowy mammograf w Brodnicy

czwartek, 11 października 2018 r., godz. 09:41  |  Wersja do druku

W środę, 10 października odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionego mammografu, który znajdować się będzie w brodnickim szpitalu. Inwestycja ta została zrealizowana w całości ze środków Powiatu Brodnickiego.Mammografia to radiologiczne badanie piersi, dzięki któremu można wykryć raka piersi we wczesnym stadium. Jest badaniem radiologicznym, czyli prześwietleniem i nie wymaga znieczulenia. Tradycyjnym aparatem można wykryć guzki wielkości od trzech milimetrów. Mammografia zalecana jest głównie dla kobiet po 35-40 roku życia, które mają więcej tkanki tłuszczowej, a w niej promienie rentgenowskie lepiej uwidaczniają wszelkie zmiany. Badanie wykrywa bardzo małe, milimetrowe zmiany, obrazuje kształt guza, dobrze uwidacznia zwapnienia, czyli mineralne złogi wapnia.

Mammograf, który został zakupiony w całości przez Powiat Brodnicki to model Selenia Dimensions HOLOGIC. Oferuje on wyjątkowe cyfrowe obrazy mammograficzne, które przenoszą nas na następny poziom w obrazowaniu piersi. Teraz będzie można zaoferować pacjentom tomosyntezę piersi – przełomową technologię, która rewolucjonizuje wykrywanie nowotworów piersi. W aparacie Selenia Dimensions zastosowano wiele technologii upraszczających obsługę urządzenia. Jest też wysokiej rozdzielczości monitor do wyświetlania obrazów piersi i łatwo zdejmowana osłona twarzy pacjentki ułatwiająca pozycjonowanie.

Koszt urządzenia to 659 541,00 zł. Na potrzeby mammografu przystosowano pomieszczenia szpitalne i koszt tego przystosowania łącznie z zainstalowaniem mammografu wyniósł 85 485,00 zł. To najnowocześniejszy aparat w Polsce.

W uroczystym przekazaniu szpitalowi nowej pracowni uczestniczyli m.in. starosta Piotr Boiński, wicestarosta Mariusz Klonowski, skarbnik powiatu Aleksandra Sternicka-Rafało, przewodniczący Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, dyrektor szpitala Dariusz Szczepański wraz z personelem pracowni, a także prezes Urszula Derlicka z przedstawicielkami Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Od Nowa" - organizacji, w której szeregach działają osoby mające własne doświadczenia życiowe związane z terapią raka piersi.


reklama

Nowy mammograf dla brodnickiego szpitala:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama