Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Bobrowo

środa, 10 października 2018 r., godz. 16:09  |  Wersja do druku

Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Małkach uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w grodzie Foluszek. Była to niezwykła, żywa lekcja historii. Uczniowie przeżyli wspaniałą przygodę z rycerzami, poznali klimat średniowiecza.Gród Foluszek, należący do Bractwa Rycerskiego Zamku Brodnickiego, położony jest niemal w samym centrum Pojezierza Brodnickiego. Edukacja poprzez zabawę staje się idealnym sposobem na naukę, podczas której uczniowie byli naocznymi świadkami historii.

Uczniowie klasy VI uczestniczyli w zajęciach z nauki fechtunku mieczem, strzelania z kuszy czy łuku, wyrabiania naczyń z gliny, mielenia zboża na żarnach, pracy w kuźni, a także z obróbki drewna narzędziami ciesielskimi. Wysłuchać również można było opowieści o kulturze i etosie rycerskim. Za zwycięstwo w poszukiwaniu skarbu w lesie reprezentacja szkoły mogła własnoręcznie wybić sobie pamiątkową monetę przy pomocy stempli wykonanych według średniowiecznych wzorów. Dla uczniów była to żywa przygoda z historią i archeologią. Bractwo Rycerstwa Zamku Brodnickiego wyróżniło uczniów w następujących kategoriach:

Lepienie garnków z gliny – Maria Słomińska kl. VI

Strzelanie z łuku – Arkadiusz Głodowski kl. VI

Nauka fechtunku mieczem – Wiktoria Piotrowska kl. VI

W zajęciach w grodzie Foluszek uczestniczyło 13 uczniów klasy VI. Opiekę podczas wyjazdu na spotkanie dzieci z życiem ludzi w średniowieczu sprawowała nauczycielka historii Beata Klonowska.

reklama

Źródło: UG Bobrowo

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama