Zaloguj się | Rejestracja

Konkursy gęsinowe

piątek, 05 października 2018 r., godz. 06:28  |  Wersja do druku

Dzień 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości, ale także dzień świętego Marcina, od którego zaczynał się kiedyś w Polsce sezon na gęsinę. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego od kilku lat stara się łączyć te dwa fakty, wprowadzając do obchodów narodowych świąt konkursy gęsinowe, polegające na wspólnym biesiadowaniu przy stole, na którym królują potrawy z polskiej gęsi owsianej.Konkurs na relacje gęsinowe jest adresowany do wszystkich mieszkańców regionu, którzy kultywują starą polską tradycję i 11 listopada zasiądą do świątecznego obiadu, a następnie podzielą się swoimi relacjami z rodzinnego spotkania. Warunkiem jest, aby tego dnia na stole będą królowały potrawy przygotowane z kujawsko-pomorskiej gęsiny.

Sprawozdania z biesiadowania w rodzinnym gronie można nadsyłać od 12 do 18 listopada. Urząd Marszałkowski czeka zarówno na zdjęcia, filmy oraz sprawozdania tekstowe, jak i przepisy na potrawy z gęsiny.
Regulamin konkursu


Zgłoszenia można dostarczyć osobiście lub przesłać:
  • pocztą zwykłą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego 87-100 Toruń, Plac Teatralny 2, pokój 219 Prosimy o umieszczenie na kopercie dopisku "Konkurs na relacje gęsinowe"
  • mailowo na adres (gesina@kujawsko-pomorskie.pl)

Oprócz rodzinnego zestawu rowerów na autorów najlepszych relacji czekają też inne nagrody: sprzęt agd, książki o tematyce kulinarnej i vouchery na kolację przygotowaną z potraw z gęsiny.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "Artystyczna gęś w kolorach tęczy" – prace konkursowe powinny być pracami płaskimi wykonanymi w dowolnej technice. Maksymalny format pracy to A3. Jury oceniać będzie m.in. oryginalność w przedstawieniu tematu i trafność doboru środków plastycznych.
Regulamin konkursu

Prace plastyczne należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego 87-100 Toruń, Plac Teatralny 2, pokój 219
Prosimy o umieszczenie na kopercie dopisku "Konkurs plastyczny gęsina".

Prace należy dostarczać od 5 do 18 listopada. W przypadku prac przesyłanych pocztą tradycyjną liczy się data stempla pocztowego. Zapraszamy do udziału w konkursach i życzymy powodzenia!


reklama

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urząd Marszałkowski

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama