Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

piątek, 07 września 2018 r., godz. 10:50  |  Wersja do druku

W Ośrodku Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie powstaje pierwszy Dzienny Dom Pomocy dla osób niesamodzielnych, do którego będą mogli uczęszczać mieszkańcy z terenu miasta i gminy Górzno. DDP będzie oferował miejsca dla około 30 osób, a rekrutacja ruszyła 1 września 2018 roku.Domy dziennego pobytu zapewniają pomoc osobom w wieku poprodukcyjnym, które nie pracują już zawodowo: emerytom i rencistom, także osobom niepełnosprawnym i chorym. Ich celem jest organizacja wolnego czasu i aktywizacja społeczna seniorów. Jak sama nazwa wskazuje, domy dziennego pobytu starają się, by ich podopieczni czuli się jak… w domu. Są dobrym rozwiązaniem dla rodzin, które nie zawsze mają możliwość w pełni zająć się swoimi starszymi bliskimi na co dzień, a także samotnych seniorów, którzy chcą spędzać aktywnie czas.

W Ośrodku Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie będzie działał Dzienny Dom Pomocy (DDP) oraz Centrum Usług Środowiskowych (CUŚ). W dniu 25 stycznia Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki podpisał umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu.

Rekrutacja do Dziennego Domu Pomocy ruszyła 1 września 2018 roku. DDP będzie oferował miejsca dla około 30 osób. Należy podkreślić, że Dzienny Dom Pomocy w Górznie będzie przeznaczony nie tylko dla seniorów. Warunkiem, który należy spełnić, aby móc ubiegać się o miejsce w placówce, jest posiadanie statusu osoby niesamodzielnej, potwierdzone zaświadczeniem od lekarza. Należy podkreślić, że o zakwalifikowaniu się do objęcia pomocą nie decyduje kolejność zgłoszeń - brana pod uwagę będzie sytuacja materialna i życiowa kandydatów.

Dziennej Dom Pomocy będzie czynny 5 dni w tygodniu w godzinach 9:00 - 17:00. Podopieczni DDP będą mieli zapewnione 3 posiłki, dowóz do placówki oraz odwiezienie do domu po zakończonym dniu. W ofercie placówki znajdzie się pełna paleta działań opiekuńczych, takich jak zajęcia z logopedą czy ćwiczenia rehabilitacyjne, udzielane będzie wparcie terapeutyczne w formie terapii indywidualnej oraz grupowej. Nie zabraknie także zajęć plastycznych, muzycznych czy tanecznych.

Oprócz opieki świadczonej w placówce, będzie realizowana usługa opiekuńcza dla 6 osób, które nie mogą samodzielnie wychodzić z domu. Opiekunowie będą dojeżdżać do podopiecznych, robić zakupy, przygotowywać posiłki, pomagać w czynnościach związanych z prowadzeniem domu, utrzymaniem higieny osobistej itp. Dodatkowo przy DDP w Górznie będzie działało Centrum Usług Środowiskowych, gdzie podopieczni i ich rodziny będą mogły skorzystać z usług m.in. prawnika czy psychologa.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Górznie. Nabór uczestników będzie odbywał się cały wrzesień. Otwarcie placówki planowane jest na październik.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Górznie:
reklama

Źródło: gorzno.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama