Zaloguj się | Rejestracja

Jabłonowo Pomorskie

piątek, 27 lipca 2018 r., godz. 08:08  |  Wersja do druku

Zupełnie jak w wierszu Jana Tuwima na jabłonowski dworzec kolejowy wjechał pociąg, który ciągnięty był przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociąg był zestawiony z wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy z lat 70-tych XX wieku. Wszystko to zdarzyło się 24 lipca.Jabłonowo Pomorskie było jednym z przystanków czterodniowej wyprawy pociągiem WARMIA, zorganizowanej przez Turystykę Kolejową TurKol.pl. Zabytkowy pociąg wjechał na peron dworca w Jabłonowie Pomorskim 24 lipca okoo godz. 10:45. Oprócz legendarnego parowozu, sporym zainteresowaniem cieszyły się także wagony, a wśród nich dzisiaj już niespotykany, odrestaurowany wagon barowy WARS. Na stacji kolejowej w Jabłonowie Pomorskim pociąg miał półgodzinny postój, można więc było obejrzeć go dokładnie, co też skwapliwie uczynili mieszkańcy, jak i władze samorządowe. W tym czasie do parowozu pobierana była woda, którą dostarczyli strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonowie Pomorskim.


reklama

Źródło: jablonowopomorskie.pl

Para buch... koła w ruch.../fot. jablonowopomorskie.pl:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama