Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

środa, 13 czerwca 2018 r., godz. 08:00  |  Wersja do druku

W dniu 9 czerwca na jeziorze Wierzchownia odbył się Towarzyski Turniej Spławikowy o Puchar Starosty Brodnickiego zorganizowany przez koło nr 18 w Górznie. Pogoda dopisała, a wszystkie ryby szczęśliwie wróciły do wody.O godzinie 6:00 zameldowało się 17 uczestników w tym dwóch juniorów. Pogoda tego dnia była piękna, świeciło słońce i było 20 stopni, ale w miarę upływu czasu temperatura ponosiła się i pod koniec turnieju osiągnęła 28 stopni. Po przywitaniu uczestników zawodów przez prezesa koła, a zarazem sędziego zawodów, omówione zostały zasady turnieju. Następnie zostało przeprowadzone losowanie stanowisk, sygnał wyjścia na stanowiska i przygotowanie się do łowienia.

Drugi sygnał oznaczał nęcenie, po nim trzeci sygnał i rozpoczęło się dwugodzinne łowienie. Po sygnale kończącym łowienie sędziowie podchodzili do każdego zawodnika, ważyli rybki i wypuszczali do wody. Następnie znów zostało przeprowadzone losowanie, zawodnicy rozeszli się na swoje stanowiska i rozpoczęła się druga tura zawodów. Po sygnale kończącym łowienie sędziowie ponownie podchodzili do każdego wędkarza, ważyli i wypuszczali rybki do wody.

Zawodnicy z niecierpliwością oczekiwali na wyniki końcowe, które przedstawiały się następująco:
w kategorii junior
  • pierwsze miejsce Bartosz Drozdowski - 1140 punktów
  • drugie miejsce Mikołaj Sikorski -160 punktów
w kategorii senior:
  • pierwsze miejsce Dariusz Czaja - 4160 punktów
  • drugie miejsce Robert Konieczny - 2140 punktów
  • trzecie miejsce Sławomir Ostrowski -1980 punktów

Nagrody i dyplomy wręczał wicestarosta brodnicki Mariusz Klonowski. Na zakończenie wszyscy posililiśmy się kiełbaskami pieczonymi na ruszcie. Czas bardzo szybko upłynął i trzeba się było rozstać, do miłego spotkania w przyszłym roku.

Cezary Wąsicki


reklama

Źródło: Cezary Wąsicki

Towarzyski Turniej Spławikowy o Puchar Starosty Brodnickiego/fot. facebook.com/Koło-Wędkarskie-Górzno:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama