Zaloguj się | Rejestracja

Szkoła Podstawowa w Janowie

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., godz. 12:20  |  Wersja do druku

W dniu 5 czerwca w Szkole Podstawowej w Janowie odbył się IV Powiatowy Przegląd Kabaretów Szkolnych "Bez krawata". Dzień później odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wakacyjnej.



W dniu 5 czerwca w Szkole Podstawowej w Janowie odbył się IV Powiatowy Przegląd Kabaretów Szkolnych "Bez krawata". Wszyscy uczestnicy przybyli w świetnych humorach i zaprezentowali ciekawe i pełne komizmu przedstawienia teatralne.

Decyzją jury:

1. miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Brodnicy za przedstawienie pt. "Pomysł na niedzielę bez handlu"
2. miejsce Szkoła Podstawowa w Janowie za przedstawienie pt. "Zadanie domowe"
3. miejsce Szkoła Podstawowa w Jabłonowie Pomorskim za spektakl pt. "Samolot"

Jak co roku przyznano także tytuł Najlepszego Aktora. Wyróżnienie to przypadło Kamilowi Dombrowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim. Oprócz dyplomu najlepszy aktor otrzymał także tablet.

Nagrody dla wszystkich uczestników przeglądu oraz poczęstunek zostały ufundowane przez sponsorów: Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Firmę JMS w Toruniu, Firmę MIKOBUD w Brodnicy, Cukiernię MIGO w Górznie, Firmę SITS w Brodnicy, Piotra i Wojciecha Grochowalskich z Gospodarstwa Sadowniczo-Szkółkarskie.

Opracowały: Agnieszka Osińska i Anna Kowasz




6 czerwca Szkoła Podstawowa w Janowie gościła po raz czwarty uczniów klas I – III z terenu gminy Świedziebnia na Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Wakacyjnej. Wzięło w nim udział 18 uczestników ze szkół w Świedziebni, Michałkach, Zasadach i Janowie. Dziewczęta i chłopcy zaprezentowali utwory wokalne o tematyce letnio-wakacyjnej, podkreślając swoje występy wyszukanymi rekwizytami, kostiumami oraz ruchem scenicznym. Należy podkreślić wkład opiekunów i rodziców w przygotowanie dzieci do konkursu oraz obecność członków ich rodzin, którzy wiernie kibicowali swoim pociechom.

Jury w składzie: Iwona Szwaracka, Elżbieta Tyburska oraz Krzysztof Szymański po wysłuchaniu wszystkich wykonawców przyznało nagrody następującym uczniom:

W kategorii klas pierwszych:
I miejsce – Karolina Grochowalska (Szkoła Podstawowa w Świedziebni)
II miejsce – Blanka Smoleńska i Maja Pawłowska (Szkoła Podstawowa w Świedziebni)
III miejsce – Lena Kiełkowska (Szkoła Podstawowa w Świedziebni) i Amelia Brejna (Szkoła Podstawowa w Janowie)

W kategorii klas drugich:
I miejsce – Mateusz Filipski (Szkoła Podstawowa w Janowie)
II miejsce – Julia Więczkowska (Szkoła Filialna w Zasadach)

W kategorii klas trzecich:
I miejsce – Sandra Głowacka (Szkoła Podstawowa w Janowie)
II miejsce – Klaudia Biernacka i Antonina Szefler (Szkoła Podstawowa w Świedziebni)
III miejsce – Maja Kwiatkowska (Szkoła Filialna w Michałkach) i Emilia Ryterska (Szkoła Podstawowa w Janowie)

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, a wszyscy wykonawcy – pamiątkowe dyplomy. Głównym sponsorem imprezy był dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowie Krzysztof Szymański. Dzięki jego ofiarności możliwy był zakup nagród rzeczowych dla zwycięzców oraz przygotowanie słodkiego poczęstunku dla przybyłych gości. Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski z Lubawy była fundatorem soków oraz nagród pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu.

Organizator konkursu – Katarzyna Wróbel serdecznie dziękuje sponsorom za ich hojność, a dzieciom, ich opiekunom i rodzicom - za przybycie. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Opracowała Katarzyna Wróbel



reklama

Źródło: Milena Lubińska

IV Powiatowy Przegląd Kabaretów Szkolnych i Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wakacyjnej/fot. nadesłane:











Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama