Zaloguj się | Rejestracja

Cello Master Class w Brodnicy

piątek, 01 czerwca 2018 r., godz. 07:02  |  Wersja do druku

W dniu 26 maja w Brodnickim Domu Kultury odbyła się pierwsza edycja kursów mistrzowskich pn. Cello Master Class. Jej gościem była Anna Skibińska-Haponiuk - wybitny pedagog, kierownik sekcji instrumentów smyczkowych, harfy i akordeonu Zespołu Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W kursie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z PSM I. St. im. F. Chopina w Brodnicy oraz Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim.Maja i Mat Kwiatkowscy informują:

Cello Master Class to pierwsze tego typu wydarzenie w Brodnicy. Jest to początek całego cyklu spotkań z najlepszymi metodykami i pedagogami. Inicjatorami projektu są Maja i Mat Kwiatkowscy, a sponsorem pierwszej edycji jest Pan Marek Hildebrandt. Naszą ideą jest stworzenie uczniom i nauczycielom Szkół Artystycznych możliwości obcowania z najlepszymi specjalistami z różnych dziedzin.

Projekt zakłada organizację regularnych kursów mistrzowskich, które w sumie obejmą wszystkie grupy instrumentów (smyczkowe i szarpane, dęte blaszane, dęte drewniane, fortepian, perkusja, chór i orkiestra). Jesteśmy w trakcie szukania sponsorów i partnerów projektu, zainteresowanych jak najlepszą edukacją dzieci z Brodnicy i okolic.

Kursy są dla młodych ludzi szansą na spojrzenie na instrument, pracę z instrumentem oraz samą muzykę z zupełnie innej perspektywy. Kontakt z wybitnymi osobowościami jest dla nich otwarciem się na świat, możliwością doświadczenia czegoś zupełnie nowego, w naszym przekonaniu jest zdarzeniem, które może zmienić kierunek ich dalszej drogi.

Pierwsza edycja kursów mistrzowskich pn. Cello Master Class, odbyła się 26. maja w Brodnickim Domu Kultury. Zaprosiliśmy Panią Annę Skibińską-Haponiuk - wybitnego pedagoga, kierownika sekcji instrumentów smyczkowych, harfy i akordeonu Zespołu Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W kursie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z PSM I. St. im. F. Chopina w Brodnicy oraz Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Master Classy są również bardzo ważne dla nauczycieli, którzy niejednokrotnie potrzebują inspiracji, świeżego spojrzenia na swoich uczniów oraz motywacji do doskonalenia swoich umiejętności. Zależy nam, by jak największe grono osób dowiedziało się o tej idei, bo wierzymy, że łącząc siły, możemy zrealizować całe przedsięwzięcie. Osoby czy instytucje pragnące wesprzeć finansowo ten projekt, prosimy o kontakt z nami.

e-mail: maja.kwiatkowska©yahoo.com. www.facebook.com/mmkwiatkowscy


reklama

Cello Master Class w Brodnicy:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama