Zaloguj się | Rejestracja

Patrol Historyczny

poniedziałek, 21 maja 2018 r., godz. 13:27  |  Wersja do druku

Patrol Historyczny to niezwykły sposób na zaprezentowanie historii regionu. Jego celem jest promowanie lokalnego dziedzictwa historycznego w sposób żywy, barwny i dynamiczny. Projekt jest realizowany przez Lokalne Grupy Działania i cieszy się dużym uznaniem osób w nim uczestniczących.Patrol Historyczny to innowacyjna metoda zaprezentowania historii regionu w postaci karawany historycznej. Jego celem jest promowanie lokalnego dziedzictwa historycznego. W jego trakcie można strzelać z łuku, wykonać własnoręcznie papier czy podpatrzeć zamkowe alchemiczki.

Projekt ten realizowany jest przez Lokalne Grupy Działania: LGD Dolina Drwęcy, LGD Gmin Dobrzyńskich Region Północ, oraz LGD Pojezierze Brodnickie, LGD Podgrodzie Toruńskie, LGD Ziemia Wąbrzeska, LGD Gmin Dobrzyńskich Region Południe. Obszary sześciu sąsiadujących ze sobą LGD to region historycznego pogranicza, które od zawsze charakteryzowało się niezwykłym kolorytem kulturowym, bogatą historią. Zakłada on wykorzystanie rekonstrukcji historycznej, jako żywych lekcji historii, dzięki którym dotrze się do szerokich grup społeczeństwa zamieszkującego na terenie LGD.

Przemierzająca kolejne sołectwa i gminy, odwiedzająca szkoły i miejsca historyczne – karawana historyczna, to odtwórcy historyczni, rycerstwo, w tym rekonstruktorzy na koniach, żołnierze, rękodzielnicy, rzemieślnicy, kuglarze i animatorzy prezentować będą wybrane wątki historii odwiedzanych miejscowości. Projekt obejmować będzie organizację cyklu spotkań edukacyjnych ułożonych tematycznie. Projekt zakłada organizację 38 spotkań, po 1 w każdej z gmin wchodzących w skład partnerskich LGD.

Na Patrolu Historycznym będzie można zobaczyć z bliska XVII-wieczną husarię, spotkać szlachtę i żołnierzy. Razem z wojskiem przyciągną kowale, garncarze, papiernik, będą też alchemiczki od Anny Wazówny. Pokazy, warsztaty, gry i zabawy, to wszystko odbywa się w dynamicznej i barwnej odsłonie. Odbywać się będą pogadanki i prelekcje, scenki rodzajowe, pokazy konne i przejażdżki. Konkursy i zabawy pozwalają na dynamiczne uczestnictwo osób przybyłych. Można również obejrzeć obóz wojskowy, gdzie warto posłuchać wojennych opowieści.

Patrol Historyczny odwiedzi gminy powiatu brodnickiego w następujących terminach:
  • 3 czerwca gmina Brodnica - Karbowo godzina 16:00 - 19:00
  • 10 czerwca gmina Zbiczno godzina 16:00 - 19:00
  • 17 czerwca gmina Brzozie - Janówko godzina 14:00 - 17:00
  • 14 lipca Jabłonowo Pomorskie godzina 11:00 - 14:00
  • 14 lipca Górzno godzina 16:00 - 19:00
  • 15 lipca gmina Bobrowo - Nieżywięć godzina 16:00 - 19:00
  • 29 lipca gmina Świedziebnia godzina 17:00 - 20:00
  • 25 sierpnia gmina Bartniczka godzina 11:00 - 14:00


reklama

Patrol historyczny - żywe lekcje historii:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama