Zaloguj się | Rejestracja

Rusza rozbudowa Brodnickiego Centrum Caritas

wtorek, 15 maja 2018 r., godz. 14:02  |  Wersja do druku

W dniu 15 maja w Brodnicy odbyła się uroczysta inauguracja rozbudowy Brodnickiego Centrum Caritas o pomieszczenia dla środowiskowego domu samopomocy i bursy szkolnej. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Projekt przygotowany przez Caritas Diecezji Toruńskiej zakłada rozbudowę i modernizację budynku Brodnickiego Centrum Caritas. Nowa część gmachu pomieści środowiskowy dom samopomocy dla 50 podopiecznych oraz bursę szkolną dla 60 uczniów. Stare budynki mieszczące te placówki zostaną rozebrane.

W wyniku realizacji inwestycji zmienią się kaplica i pomieszczenia administracyjne, powstanie również nowa kotłownia. Wartość projektu to 7,4 miliona złotych, dofinansowanie z RPO wyniesie 6,3 miliona złotych. Wkład własny wnioskodawcy ustalony na poziomie 15% będzie pochodził m.in. z darowizn rzeczowych i finansowych, środków na standaryzacje środowiskowego domu samopomocy, środków PFRON i środków własnych. Prace budowlane ruszyły w maju, a całość inwestycji powinna zakończyć się w lutym 2019 roku.

W uroczystej inauguracji inwestycji w Caritas uczestniczyli m.in. J.E biskup Wiesław Śmigiel, duchowni, posłowie Zbigniew Sosnowski i Paweł Szramka, przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober, starosta Piotr Boiński, burmistrz Jarosław Radacz, samorządowcy z powiatu brodnickiego.


reklama

Rozbudowa Brodnickiego Centrum Caritas:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama