Zaloguj się | Rejestracja

Noc Muzeów 2018

sobota, 12 maja 2018 r., godz. 13:47  |  Wersja do druku

Po raz kolejny Brodnica weźmie udział w Nocy Muzeów, która w Polsce odbędzie się z 19/20 maja. W całym kraju organizatorzy prześcigają się w pomysłach, które przyciągną uwagę zwiedzających. Poza stałymi wystawami przygotowywane są specjalne koncerty, pokazy multimedialne, performance. W Brodnicy będzie skromniej i dzień (noc) wcześniej. W trakcie imprezy wszystkie obiekty muzealne będą dostępne dla zwiedzających w godzinach od 20:00 do 01:00.W nocy z 18/19 maja 2018 roku, po raz kolejny brodnickie muzeum włącza się do europejskiej akcji Noc Muzeów. Jest to impreza kulturalna polegająca na udostępnieniu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie umożliwiane jest za symboliczną kwotę płaconą przy pierwszym wejściu lub za darmo.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w roku 1997, a z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach. Obecnie organizuje ją ponad 120 miast Europy. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w roku 2003 w poznańskim Muzeum Narodowym. Noc Muzeów to święto kultury. Każdy znajdzie coś dla siebie – dorośli i dzieci, miłośnicy sztuki i entuzjaści historii, fani muzyki oraz wielbiciele rodzinnych pikników.

W otwartych do późnych godzin nocnych muzeach, galeriach, lokalnych centrach kultury czekają w całej Polsce atrakcje na co dzień niedostępne dla zwiedzających: zbiory, premierowe pokazy, wernisaże, happeningi, spotkania z twórcami i naukowcami. Ujawniane są tajemnice i sekrety zza kulis galerii. Na ulicach miast zagoszczą inscenizacje i rekonstrukcje historyczne.

Noc w Muzeum w Brodnicy piątek, 18 maja 2018

Brama Chełmińska

1. Otwarcie wystawy "Anna Wazówna starościna brodnicka"
2. Konkurs dla dzieci związany z postacią królewny Anny Wazówny (godz. 20:00)
3. Konkurs dla młodzieży "Pismo w przeszłości" - multimedialna zabawa dla młodzieży polegająca na odczytywaniu dawnego pisma (godz. 22:00)

Spichlerz

1. Pokaz filmów przyrodniczych (godz. 20:00)
2. Konkurs przyrodniczy "Zielony w tym temacie" przeznaczony dla dzieci i młodzieży szkolnej, w trakcie którego będzie można wygrać atrakcyjne nagrody

Zamek krzyżacki

1. Zwiedzanie z przewodnikiem wystaw "Region brodnicki w średniowieczu" oraz "Rzeźby i detale architektoniczne z kaplicy zamkowej"
2. "Ślady przeszłości" - konkurs wiedzy o zabytkach
3. "Anna Wazówna" - królewna niepospolita" - konkurs plastyczny dla dzieci
4. "Duchy i tajemnice brodnickiego zamku" - spacer dla dzieci połączony ze zwiedzaniem piwnic zamkowych i wejściem na wieżę

Pozostałe:

1. Zwiedzanie kościoła świętej Katarzyny w Brodnicy w godz. od 20:00 do 22:00
2. Zwiedzanie podziemi klasztoru Franciszkanów w Brodnicy w godz. od 20:00 do 22:00
3. Spacer po Brodnicy z przewodnikiem godz. 20:00 (zbiórka na Zamku w Brodnicy)

reklama

Źródło: muzeum.brodnica.pl

Noc w Muzeum w Brodnicy:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama